Jágr začína novú etapu bohatej kariéry: Krutá realita o posledných zápasoch v NHL

Jaromír Jágr v drese českej reprezentácie
Jaromír Jágr v drese českej reprezentácie

KLADNO - Hokejový útočník Jaromír Jágr sám netuší, či sa jeho bohatá kariéra v NHL definitívne uzavrela. Calgary s ním po menej ako polroku ukončilo spoluprácu a legendárna 68-ka sa mohla s pokojom presunúť do rodného Česka. Štyridsaťpäťročný druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL je predovšetkým rád, že mu po ťažkostiach s kolenom Flames umožnili dohrať sezónu v Česku a je podľa svojich slov realista.

Na otázky typu, či bol duel Calgary s Chicagom 31. decembra jeho posledným zápasom v najlepšej lige sveta, Jágr odpoveď nemá. "To by som tiež rád vedel. Beriem to tak, že som momentálne na Kladne a môj cieľ je dostať sa do formy a pomôcť mužstvu dostať sa do play off, do baráže a pokúsiť sa vybojovať extraligu," povedal Jágr novinárom.

O budúcnosti v NHL vraj vôbec nepremýšľa. "Verím, že čo bude, to bude. Že sa veci stávajú z nejakého dôvodu. Aj veci, ktoré neboli príliš pozitívne, sa postupom času ukázali ako najlepšie, čo sa mi mohli stať," uviedol Jágr.

Keď bude zdravý, objaví podľa svojich slov ďalšiu motiváciu. "Snažím sa brať veci pozitívne. Ak bude zdravie, tak prídu tréningy a chuť užívať si to a niečo dokázať," povedal hokejový veterán, ktorý 15. februára oslávi 46. narodeniny.

"To boli tri veci, ktoré ovplyvnili, že som nepredvádzal výkony, ktoré by som chcel. Zažíval som zápasy, že som sa vyložene tešil a po dvoch troch striedaniach som si hovoril: 'Je to nutné?' Aj maséri mi hovorili, že sa vyložene trápim," opísal posledné týždne v Calgary.


Tagy: Jaromír Jágr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Jacques Boissinot

DISKUSIA