Cibulková sa pripravuje na turnaj v Dauhe: Mala menšie problémy s chrbtom, ale už trénuje

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa vo štvrtok popoludní presunie na budúcotýždňový turnaj WTA Premier 5 Qatar Total Open na tvrdom povrchu v katarskej Dauhe, bude to po drobných zdravotných ťažkostiach.

"Pripravuje sa na Slovane. Začala až včera, lebo mala menšie problémy s chrbtom. Nebolo to nič vážnejšie, len potrebovala pár dní oddychu," povedal osobný kouč niekdajšej štvorky svetového rebríčka a zároveň kapitán fedcupovej reprezentácie SR Matej Lipták. Pre svoje "zväzové" povinnosti počas tohtotýždňového asociačného termínu pomáha zverenkyni v redukovanom režime: "Domča teraz trénuje sama. Keď mám čas medzi fedcupovými tréningami a ona sa akurát pripravuje, tak sa zájdem pozrieť. Do Dauhy za ňou neodletím, bude tam so svojím fyziom."

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka Cibulková počas januárových melbournských grandslamových Australian Open, na ktorých prehrala v 1. kole 2:6, 2:6 s Estónkou Kaiou Kanepiovou, oznámila vynechanie Pohára federácie. Tím SR bude hrať 10. - 11. februára v NTC s Ruskami v 1. kole II. svetovej skupiny. Finalistka AO 2014 a koncosezónna majsterka sveta WTA 2016 Cibulková je na 30. pozícii v aktuálnom singlovom renkingu národnou dvojkou za 18. Magdalénou Rybárikovou.

Cibulková minulý týždeň v ruskom Petrohrade v osemfinále podľahla Francúzke Kristine Mladenovicovej dvakrát 4:6, predtým vyradila Rumunku Soranu Cirsteovú 7:5, 6:2. Tento rok zatiaľ má zápasovú štatistiku 3:3, na úvod sezóny bola vo štvrťfinále v austrálskom Sydney, v ktorom nestačila na nemeckú bývalú líderku počítačového poradia Angelique Kerberovú (3:6, 1:6). Cibulková si vlani v Dauhe zahrala semifinále, prekonala ju v ňom Češka Karolína Plíšková.


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA