Zjazd mužov prerušil silný vietor: Organizátori ho museli presunúť

Slovenský reprezentant Matej Falat.
Slovenský reprezentant Matej Falat.

PJONGČANG - Nepriaznivé počasie prinútilo v nedeľu organizátorov ZOH v Pjongčangu urobiť prvý škrt v plánovanom harmonograme súťaží. Pre silný vietor v stredisku Čongson museli odložiť mužský zjazd. Kráľovská alpská disciplína sa pôjde až vo štvrtok.

"Pre silný vietor a nepriaznivú predpoveď na dnešný deň sa jury spolu s organizačným výborom hier rozhodli odložiť mužský zjazd na iný termín," informovali kompetentní v nedeľu ráno miestneho času v oficiálnom stanovisku. Zjazd mužov mal odštartovať o 11.00 miestneho času (3.00 SEČ), už od rána ale nepremávala lanovka a zjazdovka bola kompletne uzavretá. Približne tri hodiny pred štartom napokon preteky definitívne odložili, keďže vietor dosahoval rýchlosť až 72 km/h. "Tlieskam tomuto rozhodnutiu, bolo to nevyhnutné," reagoval jeden z favoritov na špičkové umiestnenie Nór Kjetil Jansrud.

"Odvolanie pretekov bolo veľmi jednoduché. Nebola žiadna šanca, preto sa zjazd uskutoční vo štvrtok," povedal pre Eurosport riaditeľ pretekov FIS Markus Waldner. "Je to škoda. Bol som správne motivovaný a už som sa tešil na preteky. Na počasie však nemáme žiaden vplyv. Len aby sa nič horšie nestalo," reagoval nemecký pretekár Thomas Dressen, citoval ho portál sport1. de. 

Jury zároveň pre nepriaznivú predpoveď zrušila aj na pondelok naplánovaný tréning zjazdu pred kombináciou. Tá by sa ale mala ísť v utorok, tak ako bolo pôvodne plánované. Zjazd preložili predbežne na štvrtok a mužský super-G posunuli o jeden deň neskôr na piatok. Obe kĺzavé disciplíny by mali odštartovať o 11.00 miestneho času, informovala agentúra APA. V pondelok je na ZOH na programe obrovský slalom žien.


Tagy: ZOH 2018 zjazd mužov

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA