Slovenskí reprezentanti prezradili svoje ciele na olympiáde: Hlavne sa prebiť sitom kvalifikácie

Andrej Segeč  a Miroslav ŠulekAndrej Segeč a Miroslav Šulek Zdroj: TASR/Martin Baumann

PJONGČANG - Kompletná pätica slovenských reprezentantov sa v utorok postaví na štart šprintu klasickou technikou na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. O 17.30 h miestneho času (9.30 h SEČ) sa v Bežeckom centre Alpensia začne kvalifikácia pre ženy s dvojicou Alena Procházková, Barbora Klementová, o 35 minút neskôr prídu na rad muži, čiže aj trio Peter Mlynár, Andrej Segeč a Miroslav Šulek. Slovenské bežecké lyžovanie v aktuálnej sezóne nemá na konte ani jedno bodované umiestnenie v pretekoch Svetového pohára, napriek tomu na ZOH Slováci túžia po prieniku do najlepšej tridsiatky.

"Všetci naši pretekári sú pripravení zajtra nastúpiť a pobiť sa o dobrý výsledok. Bude ním účasť vo vyraďovacích bojoch, čiže spokojní budeme, ked sa naši najlepší prebijú sitom kvalifikácie," uviedol vedúci výpravy bežcov na lyžiach Michal Malák, Pridal aj aktuálne informácie necelých 24 hodín pred začiatkom pretekov. Aj prípravu bežcov na lyžiach negatívne ovplyvňuje silný vietor, ktorý má v Alpensii v týchto dňoch svoje kráľovstvo. "V tomto vetre nie je jednoduché nájsť miesto v závetrí, kde by sme mohli otestovať lyže. Samozrejme, že vietor robí problémy aj nám, tak ako všetkým športovcom na tejto olympiáde. Zajtra sa očakáva zmena počasia, čo je typické pre preteky v behu na lyžiach, aby sa čo najviac sťažila práca s prípravou lyží. Má prísť oteplenie, ale aké veľké bude, to v tejto chvíli nevieme," skonštatoval Malák,

Jednou z najskúsenejších slovenských olympioničiek je Alena Procházková. Svoju najlepšiu disciplínu - šprint absolvovala už na troch zimných olympiádach, aktuálna v Pjongčangu by mala byť pre 33-ročnú pretekárku LK UMB Banská Bystrica posledná. Jej základnú ambíciu vyjadril tréner Ján Valuška už pred odchodom do Kórejskej republiky. "Táto sezóna sa pre nás nevyvíjala priaznivo. Alena však vždy ide do pretekov s tým, že chce dosiahnuť výsledok z tých lepších súťažných čias. Ak sa jej podarí v šprinte zlepšiť 18. miesto z Vancouveru 2010 alebo na voľnej desiatke 28. priečku z Turína 2006, tak by to bolo dobré. Verím, že to dokáže," uviedol Ján Valuška.

Viac o téme: Alena Procházková ZOH 2018 Pjongčang Barbora Klementová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články