Tragédia pre celý futbalový svet: Kapitán Fiorentiny nečakane skonal vo veku 31 rokov!

Davide Astori
Davide Astori

FLORENCIA - Kapitán futbalového klubu ACF Fiorentina zomrel v noci na dnes v spánku. O správe informujú športové médiá a rodine Astoriovcov a Fiorentine vyjadrujú úprimnú sústrasť.

Astori oslávil v januári 31. narodeniny, bol klubovým kapitánom a v 14 prípadoch si obliekol na seba národný dres, dokonca strelil jeden gól. Pred dvomi týždňami sa stal oteckom, žiaľ, tieto povinnosti si už nebude môcť vychutnať. 

Podľa portálu Udine Today sa Astori neprebudil v hoteli priamo v Udinese, v ktorom bol ubytovaný s tímom pred dnešným zápasom. 

"Fiorentina je zdrvená a nútená oznámiť, že jej kapitán Davide Astori zomrel. Pre túto príšernú situáciu a so všetkým rešpektom k rodine, žiadame médiá o citlivosť," píše sa v klubovom stanovisku.

Zápas Janov - Cagliari, ktorý sa mal hrať o 12:30, bol okamžite zrušený. Vedenie Serie A oznámilo, že pre smrť Astoriho sa odložili všetky zvyšné zápasy dnešného programu, vrátane veľkého milánskeho derby.

Rodák zo San Giovani Bianco bol odchovancom milánskeho AC, kde hral od svojich štrnástich rokov. Na súťažné stretnutie však v drese "rossoneri" nikdy nenastúpil. Po hosťovaniach v kluboch z nižších súťaží v roku 2008 prestúpil do Cagliari, kde v období rokov 2008 až 2016 odohral 174 stretnutí.

V sezóne 2014/2015 hosťoval v AS Rím a v nasledujúcom ročníku vo Fiorentine, kde v roku 2016 prestúpil aj natrvalo a vypracoval sa až na kapitána mužstva. Taliansko reprezentoval na mládežníckej i seniorskej úrovni.

 


Tagy: ACF Fiorentina Davide Astori

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
footballitalia.net; Twitter/BR Football

DISKUSIA