FOTO Bojovník Sagan prežil hotové peklo: V cieli by ste ho ani nespoznali!

Peter Sagan
Peter Sagan

SIENA - Belgický cyklista Tiesj Benoot triumfoval v sobotňajších jednorazových pretekoch Strade Bianche v Toskánsku so štartom aj cieľom v Siene. Slovenský trojnásobný a úradujúci majster sveta na ceste Peter Sagan nezasiahol do boja o víťazstvo, počas pretekov sa nachádzal len v skupine prenasledovateľov.

Dvadsaťosemročný Sagan štartoval na toskánskych šotolinových "Bielych cestách" siedmykrát, dvakrát bol na nich druhý. V sobotu sa išlo 184 km a jazdcom neprialo počasie, pršalo a prichádzalo aj k častým pádom. 

Slovenský cyklista však bojoval zo všetkých síl, o čom svedčí aj fotka z cieľa. Peter bol totálne špinavý, v tvári pôsobil zničene, ale pri takých hrozných podmienkach sa tomu vôbec nedá čudovať. Je skôr obdivuhodné, že zvládol preteky až do konca. 

Slovenský líder nemeckého tímu Bora-Hansgrohe sa najprv držal v pelotóne, následne si vždy pozorne kontroloval situáciu. Asi 30 km pred cieľom však už bola na čele dvojica Romain Bardet a Wout Van Aert, k nej sa postupne dotiahol 23-ročný Tiesj Benoot. Favoriti aj so Saganom na ňu mali viac ako minútovú stratu. Benoot po dostihnutí čela neotáľal, v stúpaní na Le Tolfe nastúpil a napokon si prišiel pre prvé veľké profesionálne víťazstvo.

Sagan, ktorý sa prvýkrát v tejto sezóne predstavil v Európe, napokon finišoval ôsmy s vyše dvojminútovou stratou na víťaza. Trojnásobný majster sveta v tomto roku jazdil iba v Austrálii, kde na Tour Down Under vybojoval jedno etapové víťazstvo a nazbieral prvé body do rebríčka World Tour. Potom nasledovala príprava vo vysokohorskom prostredí v Sierra Nevade. Najbližšie sa Sagan predstaví na etapových pretekoch Tirreno Adriatico.


Tagy: Peter Sagan Strade Bianche

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
Twitter BORA – hansgrohe/Bettiniphoto

DISKUSIA