Kto je favoritom na ocenenie Hráč roka? Škrtel tipoval mená prípadných víťazov

Na snímke kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel počas tlačovej konferencie
Na snímke kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel počas tlačovej konferencie

BRATISLAVA - Martin Škrtel sa už tradične nachádza medzi desiatimi ašpirantami na ocenenie pre slovenského futbalistu roka. Podľa kapitána reprezentácie sú ale najväčšími kandidátmi na zisk trofeje za rok 2017 Marek Hamšík z SSC Neapol a Milan Škriniar z Interu Miláno.

"Marek je ústrednou postavou Neapola a reprezentácie. S klubom vedie taliansku Seriu A a verím, že získa titul. Prekonal navyše aj rekord hviezdneho Maradonu. Konkurovať mu bude zrejme Milan Škriniar, ktorý bol hlavnou osobnosťou úspešnej dvadsaťjednotky a výrazne zapadol do národného áčka. V Interi Miláno si získal rešpekt, dôveru a pevné miesto v základnej zostave. Myslím si, že víťaz vzíde z tejto dvojice. Triumf si zaslúžia obaja a nech o tom rozhodnú slovenskí futbaloví odborníci," povedal pre portál futbalsfz.sk Škrtel.

Tridsaťtriročný stopér tureckého klubu Fenerbahce Istanbul sa po doliečení poranenej chrupavky v ľavom kolene opäť zapojil do zápasového kolotoča tureckej ligy. "Cítim sa dobre a som v poriadku. Bol som na kontrolnom vyšetrení, ktoré potvrdilo, že chrupavka sa zrástla. Koleno síce ešte niekedy cítim, ale nie je to nič tak bolestivé, s čím by som nemohol fungovať. Zranenie som konzultoval aj s lekármi z reprezentácie, ale hlavne s ďalším slovenským odborníkom, doktorom Malinovským, ktorého považujem za špecialistu na kolená. Okrem nich som to riešil aj s lekármi z Anglicka z Liverpoolu. Všetci sa zhodli na rovnakej diagnóze s tým, že ten troj-štvortýždňový odpočinok bol nevyhnutný."

Slovenská reprezentácia sa o dva týždne zúčastní na turnaji štyroch krajín v Bangkoku. Zverenci trénera Jána Kozáka nastúpia 23. marca v semifinále proti Spojeným arabským emirátom. V druhom dueli o postup do finále budú hrať Thajsko a Gabon. Finále a stretnutie o 3. miesto sú na programe o dva dni neskôr.


Tagy: Martin Škrtel Marek Hamšík Milan Škriniar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA