Dvojnásobná olympijská víťazka Ledecká prekvapila: Na svahu chce robiť konkurenciu aj Vlhovej

Ester Ledecká
Ester Ledecká

PRAHA - Dvojnásobná olympijská víťazka Ester Ledecká lieči boľavý chrbát, kvôli ktorému minulý týždeň nedokončila super G pri finále Svetového pohára v Aare a musela len z cieľového priestoru sledovať záverečné preteky SP snowboardistiek vo Winterbergu. Plánuje, že sa za týždeň vráti k tréningu. Do polovice apríla chce ešte obchádzať menšie preteky na lyžiach.

V nemeckom Winterbergu len prevzala veľký krištáľový glóbus za triumf v alpských snowboardových disciplínach. "Bolo to trošku nepríjemne, že som tam nemohla znova pretekať. Nie je žiadna zábava stáť v cieli a čakať, až si to dievčatá odjazdia, aby som si mohla prevziať ten veľký glóbus," rozprávala na dnešnej tlačovej konferencii, na ktorej z rúk primátorky Adriany Krnáčovej prevzala symbolický kľúč od Prahy.

V Prahe navštívila renomovaného fyzioterapeuta Pavla Kolářa. "Chrbát, musím zaklopať, je na tom lepšie. Za týždeň by som mala byť schopná začať znovu trénovať a zase pretekať," poznamenala.

Aj keď SP v alpskom lyžovaní i snowboardingu skončili, Ledecká sa ešte plánuje zúčastniť pretekov FIS na lyžiach. "Koniec vychádza tak polovica apríla. Záleží, aké preteky budú vypísané. Ja budem pretekať, kým budú preteky," povedala.

"Posledné rozumné preteky, a na rozum ja apelujem, sú 15. apríla vo Švajčiarsku," doplnil jej lyžiarsky tréner Tomáš Bank. Potom sú ešte preteky v Škandinávii, kam by ale podľa kouča nemala Ledecká ísť. "To si mi zatajil," poznamenala s úsmevom jeho zverenkyňa.

Po pretekaní ju ešte čaká testovanie nových lyží. "Potom bude čas týždeň alebo dva týždne niekedy v júni alebo júli oddýchnuť si. Alebo možno nie, asi nie som ten typ," povedala Ledecká.

Na začiatku stretnutia s novinármi videla zostrih oboch svojich zlatých jázd z Pchjongčchangu vrátane eufórie zahraničných komentátorov po jej šokujúcom triumfe v superobrovskom slalome. "Toto ma fakt dojalo. Ja som to videla, ale bez tej hudby. Momentálne mám čo robiť," zverila sa. Jej život sa mesiac po olympiáde nijako zvlášť nezmenil. "Ja si stále jazdím z kopca dole, mám okolo seba svoj skvelý tím. Akurát veľa ľudí na mňa teraz pozerá inak. Chce sa so mnou odfotiť, príde si pre podpis, je to milé," doplnila.

Popri olympijských hrách v Kórei jej sezóna priniesla veľa ďalších príjemných momentov. "Mala som radosť, že som sa dostala na finále (lyžiarskeho) Svetového pohára, že som tam mohla pretekať. Aj preteky (na snowboarde) v Scuolu boli nádherné. Mali sme krásne ubytovanie, bola tam skvelá atmosféra. Myslím, že celá sezóna sa strašne podarila," pochvaľovala si.

Rada by preto udržala oba svoje tímy pohromade. "Ja si myslím, že víťazný tím by sa nemal meniť. Pokiaľ ide o mňa, tak by som si priala, aby so mnou všetci členovia tímu pokračovali ďalšiu sezónu," povedala.

K rýchlostným disciplínam a obriemu slalomu by chcela na lyžiach pridať ešte ďalšie disciplínu. Priamo by tak konurovala aj Slovenke Petre Vlhovej v jej obľúbenej disciplíne. "Ja by som chcela strašne jazdiť slalom a možno sa nám to budúci rok podarí," povedala. Kouč Bank to ale považuje za reálne len v prípade, že by obmedzila snowboarding, aby bolo viac času na lyžiarsky tréning.


Tagy: Petra Vlhová Ester Ledecká Tomáš Bank

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA