Slovensku začína príprava na majstrovstvá sveta: Diváci uvidia reprezentantov v týchto dueloch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia začne so spoločnou prípravou na májové majstrovstvá sveta v Dánsku v úvode apríla. Už počas nasledujúceho týždňa však viacerí adepti na najcennejší dres, pre ktorých sa už skončila klubová sezóna, budú mať možnosť spoločne korčuľovať, aby zostali v tréningovom tempe. Slovenskí hráči sa stretnú v Bratislave a budú mať k dispozícii hlavnú plochu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Vedenie národného tímu síce poskytne hráčom možnosť spolu korčuľovať, nepôjde však o špecializované tréningy so zreteľom na MS 2018.

V európskych ligách už niekoľko týždňov naplno prebiehajú súboje v play-off a viacero klubov už má po sezóne. Na Slovensku sú to Slovan Bratislava a Nové Zámky, v Česku Zlín či Sparta Praha, aj v ďalších krajinách majú už niektoré tímy súťaže za sebou.

Po Veľkonočných sviatkoch sa Slováci pod vedením trénera Craiga Ramsayho stretnú v Bratislave, v danom týždni 5. a 6. apríla absolvujú v Norrköpingu a Oskarshamne súboje proti domácim Švédom. Nasledovať budú ďalšie tréningy v Bratislave s vyvrcholením v mestách Weisswasser a Drážďany súbojmi proti domácim Nemcom. Ďalších päť duelov odohrajú Slováci v domácom prostredí. Lotyšov privítajú v Michalovciach a Poprade (zraz pravdepodobne v Poprade, pozn.), na rad potom príde stretnutie proti reprezentácii Kórejskej republiky v Piešťanoch a súboje proti Francúzom v Nitre a Piešťanoch (zraz v Piešťanoch). Všetky zápasy tímu SR okrem merania síl proti Kórejskej republike budú súčasťou seriálu Euro Hockey Challenge 2018. Záverečná nominácia na svetový šampionát by mala byť známa v sobotu 28. apríla po súboji Slovensko - Francúzsko v Piešťanoch.

Slovensko sa na MS 2018 predstaví v základnej A-skupine a v Kodani odohrá postupne súboje proti Česku, Švajčiarsku, Rakúsku, Francúzsku, Švédsku, Rusku a Bielorusku. Slováci v Dánsku nemôžu vypadnúť do nižšej kategórie, keď v máji 2019 sa svetový šampionát uskutoční pod Tatrami v Bratislave a Košiciach.

Program slovenskej hokejovej reprezentácie v príprave pred MS 2018: 
štvrtok 5. apríla: Švédsko - Slovensko (Norrköping, 18.00) - Euro Hockey Challenge 2018
piatok 6. apríla: Švédsko - Slovensko (Oskarshamn, 18.00) - Euro Hockey Challenge 2018
sobota 14. apríla: Nemecko - Slovensko (Weisswasser, 17.45) - Euro Hockey Challenge 2018
nedeľa 15. apríla: Nemecko - Slovensko (Drážďany, 17.00) - Euro Hockey Challenge 2018
piatok 20. apríla: Slovensko - Lotyšsko (Michalovce, 17.00) - Euro Hockey Challenge 2018
sobota 21. apríla: Slovensko - Lotyšsko (Poprad, 17.00) - Euro Hockey Challenge 2018
streda 25. apríla: Slovensko - Kórejská republika (Piešťany, 17.00) - prípravný zápas
piatok 27. apríla: Slovensko - Francúzsko (Nitra, 17.00) - Euro Hockey Challenge 2018
sobota 28. apríla: Slovensko - Francúzsko (Piešťany, 17.00) - Euro Hockey Challenge 2018

Viac o téme: Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Martin Medňanský
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články