Najväčšie hviezdy na lavičke: Messi ani Agüero kvôli tomuto proti Talianom nehrali

Lionel Messi a Sergio Agüero
Lionel Messi a Sergio Agüero

MANCHESTER - Argentínski futbalisti bez dvoch svojich klenotov Lionela Messiho a Sergia Agüera nastúpili v piatkovej príprave v Manchestri proti Talianom a aj tak zvíťazili 2:0. Argentínske góly na Etihad Stadium do siete 40-ročného Gianluigiho Buffona (rozmyslel si to s koncom reprezentačnej kariéry) strelili v záverečnej štvrťhodinke stredopoliari Ever Banega a Manuel Lanzini. A to ešte v závere prvého polčasu Buffon zneškodnil veľkú šancu Gonzala Higuaína.

Dôvodom absencie Messiho boli svalové problémy, ktoré by však nemali byť zásadnejšieho charakteru. "Mám už istý čas problémy s priťahovačom. Aj na ostatnom tréningu som cítil, že ma to bolí, tak sme sa rozhodli nehrať za každú cenu," vysvetlil Lionel Messi pre TyC Sports. Jeden z dvojice dlhodobo najlepších futbalistov na svete dodal, že do začiatku majstrovstiev sveta zostáva ešte dosť času. "Áno, chcel som hrať, ale nemusel. Najbližšie však proti Španielom by som už chcel nastúpiť," doplnil ofenzívny ťahúň FC Barcelona.

Ďalší hviezdny divák v hľadisku Etihad Stadium bol Sergio Agüero, ktorý má problémy s kolenom. Podľa všetkého by útočník miestneho Manchestru City nemal nastúpiť ani najbližšie v Madride proti Španielom. To však Agüerovi nebránilo, aby s reprezentačnými spoluhráčmi niekoľko dní počas prípravy vo futbalovej akadémii Citizens. Plnohodnotne v tréningu sa však autor 30 gólov z tejto sezóny neobjavil. "Zatiaľ nemôže trénovať s ostatnými, dôvodom je jeho ľavé koleno," informovala Argentínska futbalová federácia na twitteri.


Tagy: Lionel Messi Argentína Sergio Agüero

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Dave Thompson

DISKUSIA