Armstrong neprijal ponuku organizátorov prestížnych pretekov: Nahradí ho táto známa tvár

Lance Armstrong
Lance Armstrong

ANTVERPY - Americký dopingový hriešnik Lance Armstrong dostal pozvanie od organizátorov cyklistického monumentu Okolo Flámska, kde mal byť počas nastávajúceho víkendu čestný hosť. Armstrong odmietol pozvanie s vysvetlením, že zostáva doma z rodinných dôvodov. Niekdajšieho skvelého cyklistu, ktorému po verejnej dopingovej spovedi odobrali všetkých 7 titulov z Tour de France a uložili mu doživotný zákaz súťaženia, nahradí španielsky tréner belgickej futbalovej reprezentácie Roberto Martínez.

"Veľmi som sa tešil do Belgicka na Okolo Flámska, ale súkromná udalosť v rodine mi v tom zabránila. Nepochybujem, že preteky budú aj tento rok vzrušujúce a všetci účastníci si to tam užijú. Chcem sa poďakovať Wouterovi Vandenhautemu za pozvanie. V budúcnosti sa rád do Flámska vrátim, aby som oslávil túto výnimočnú udalosť vo svete cyklistiky," napísal Lance Armstrong na svojej facebookovej prezentácii.

Pozvanie a avizovaná účasť Lancea Armstronga na 102. ročníku pretekov Okolo Flámska sa stali tŕňom v oku predstaviteľov Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) vzhľadom na jeho doživotný trest za doping. Prezident UCI David Lappartient poslal otvorený list vedeniu pretekov, že ak bude na druhom monumente sezóny osobne prítomný Armstrong, on ho nenavštívi. Wouter Vandenhaute odkázal, že pozvánku pre 46-ročného Texasana sa nechystá zrušiť.

Preteky Okolo Flámska (267 km) sa tento rok budú jazdiť na Veľkonočnú nedeľu 1. apríla so začiatkom v Antverpách o 10.30 h. Najlepší cyklisti v tradičnom cieľovom meste Oudenaarde sa očakávajú po 17.00 h. Na štarte nebude chýbať ani trojnásobný majster sveta a víťaz pretekov Okolo Flámska spred dvoch rokov Peter Sagan.


Tagy: Lance Armstrong Roberto Martínez

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA