VIDEO Obrovská senzácia v Ríme: Barcelona sa lúči s Ligou majstrov pred bránami semifinále!

Lionel Messi pri lopteLionel Messi pri lopte Zdroj: TASR/AP/Gregorio Borgia

RÍM- Futbalisti AS Rím postúpili do semifinále Ligy majstrov 2017/2018. Rimania v utorok vo štvrťfinálovej odvete doma zdolali FC Barcelonu 3:0 a idú ďalej vďaka gólu z ihriska súpera, keď v Katalánsku prehrali 1:4.

V Ríme  úadol rýchly gól a urobil radosť domácim. V 6. minúte si na kolmú prihrávku z polovice ihriska nabehol Edin Džeko, a hoci mal po oboch stranách obrancov, podarilo sa mu prekonať ter Stegena. Hostia sa potom snažili držať loptu pod kontrolou, no AS bol nebezpečnejší. V 30. minúte mal ďalšiu šancu český útočník Patrik Schick, po jeho zakončení hlavou letela lopta tesne vedľa.

Rimania pokračovali v aktivite  aj v druhom polčase, a po ďalšej kolmici na Džeka v 58. minúte zahrávali pokutový kop. Bosnianskeho útočníka totiž v šestnástke nedovolene stiahol k zemi Pique. Loptu si na biely bod postavil Daniele De Rossi a zvýšil na 2:0. Domáci mali na dosah tretí postupový gól a urputne o neho bojovali. V 80. minúte ešte ter Stegen zázračne vyrazil strelu El Shaarawyho, no o dve minúty nestačil na hlavičku Konstantinosa Manolasa. Tá napokon rozhodla o šokujúcom vyradení Kataláncov, ktorí tak vypadli z hry o ich šiesty titul európskeho šampióna v klubovej histórii.

Štvorica semifinalistov sa skompletizuje v stredu po súbojoch Bayern Mníchov - FC Sevilla a Real Madrid - Juventus Turín, prvé súboje o postup do finále sú na programe 24. a 25. apríla.

Výsledok utorkového odvetného zápasu štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018:

AS Rím (Tal.) - FC Barcelona (Šp.) 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:4, do semifinále postúpil AS Rím
Góly: 6. Džeko, 58. D. De Rossi (z pok. kopu), 82. Manolas, rozhodoval: Turpin (Fr.)

Zostavy:
AS Rím: Alisson Becker - Manolas, Fazio, Juan Jesus - Florenzi, Nainggolan (77. El Shaarawy), D. De Rossi, Strootman, Kolarov - Džeko, Schick (73. Cengiz Ünder)
Barcelona: Ter Stegen - Nélson Semedo (85. O. Dembélé), Piqué, Umtiti, Jordi Alba - Sergi Roberto, Rakitič, Sergio Busquets (85. Paco Alcácer), Iniesta (81. André Gomes) - Messi, Luis Suárez

Viac o téme: FC Barcelona AS Rím
  • Zdroj: TASR, SITA