VIDEO Rímski vlci pokračujú v boji o Ligu majstrov: Tentokrát si to odnieslo Chievo

Rimania v klbku radostiRimania v klbku radosti Zdroj: SITA/AP/Elisabetta Baracchi

RÍM - V prvom sobotňajšom zápase talianskej futbalovej Serie A zvíťazil semifinalista Ligy majstrov 2017/2018 AS Rím nad Chievom Verona 4:1.

"Vlci" viedli už od 9. minúty, keď gólmana Stefana Sorentina prekonal zblízka český reprezentant Patrik Schick. Do polčasu stihli Rimania zásluhou Edina Džeka zvýšiť na 2:0. V druhom dejstve hrali domáci od 56. minúte bez vylúčeného Juana Jesusa. Napriek oslabeniu v 65. minúte presne namieril Stephan El Shaarawy a už o dve minúty neskôr pridal štvrtý gól umiestnenou strelou k žrdi z dvadsiatich metrov opäť bosniansky útočník Džeko. Hostia zaznamenali čestný úspech až dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, keď sa po rohovom kope v pokutovom území najlepšie zorientoval Roberto Inglese a hlavou poslal loptu za chrbát brazílskeho brankára Alissona.

AS Rím - Chievo Verona 4:1 (2:0)
Góly: 40. a 67. Džeko, 9. Schick, 65. El Shaarawy – 88. Inglese, ČK: 56. Jesus (AS)

Viac o téme: AS Rím Chievo Verona