Prestup Krištofa sa piekol vyše roka: Zavážilo to, že ho chcel tréner!

Na snímke v popredí najproduktívnejší hráč Tipsport Ligy Michal Krištof
Na snímke v popredí najproduktívnejší hráč Tipsport Ligy Michal Krištof

BRATISLAVA - Slovenský hokejový reprezentant Michal Krištof prestúpil z HK Nitra do tímu čerstvého fínskeho majstra Kärpät Oulu. Informáciu potvrdil hráčov agent Andrej Augustín zo zastupiteľskej spoločnosti AA Sports Management.

Pre dvadsaťštyriročného centra, ktorý nechýba v nominácii SR na nadchádzajúce MS v Dánsku ide o prvé vážnejšie angažmán v kariére. V novom pôsobisku sa účastník ZOH 2018 v Pjongčangu dohodol na ročnej zmluve s následnou rovnako dlhou opciou. S vedením fínskeho tímu bol Krištof dohodnutý už dávnejšie, ale k zverejneniu mohlo prísť až po skončení play-off v oboch krajinách.

"Našou prioritou bolo vrátiť sa do Fínska, kde Mišo ako mladý hráč už pôsobil, keď tam bol 5 rokov. S Kärpätom sme boli priebežne v kontakte vyše roka. Zavážilo to, že ho chcel tréner Mikko Manner, ktorý ho dobre pozná z pôsobenia v Sport Vaasa. Michala sledovali dlhšiu dobu a po ZOH to začalo byť vážnejšie. K dohode prišlo ešte pred play-off, ale podľa dohody k zverejneniu prišlo až po jeho skončení vo Fínsku aj na Slovensku. Ďakujeme aj Nitre za korektnú spoluprácu," povedal Augustín.


Tagy: HK Nitra Michal Krištof Kärpät Oulu Andrej Augustín

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA