Proti Francúzom chceme a musíme vyhrať: Ramsay prezradil jasný recept na úspech!

Na snímke tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay počas tréningu
Na snímke tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay počas tréningu

KODAŇ - Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku v rýchlom slede ďalší duel základnej A-skupiny. Už vo štvrtok popoludní o 16.15 h v kodanskej Royal Arene nastúpia zverenci trénera Craiga Ramsayho proti výberu Francúzska.

Práve proti Francúzom absolvovali Slováci zápasovú generálku na šampionát, v závere apríla proti tomuto súperovi absolvovali dve stretnutia. V Nitre sa zrodil hladký triumf slovenského tímu 4:0, v Piešťanoch uspel francúzsky výber 3:2. "Vo štvrtok môžeme očakávať presne ten štýl, ktorým sa Francúzi prezentovali v apríli v príprave. To isté hrajú aj tu. Určite nemenili nič v porovnaní so súbojmi v Nitre a Piešťanoch. Ich tím zostal rovnaký," myslí si útočník Tomáš Marcinko.

Vo štvrtok absolvujú Slováci 32. zápas proti Francúzom. Doteraz sa oveľa viac darilo slovenskému tímu, ktorý si pripísal 22 triumfov. Trikrát sa zrodila remíza a šesťkrát sa z úspechu tešila francúzska reprezentácia.

Výber "krajiny galského kohúta" na MS 2018 zatiaľ odohral tri stretnutia. Rusom podľahol 0:7, Švédom 0:4 a medzitým zdolal Bielorusov 6:2. "Sú to dobrí korčuliari, majú technických hráčov a bojujú. Nebude to ľahký zápas, ale verím, že zvíťazíme," povedal na adresu najbližšieho súpera obranca Christián Jaroš, autor víťazného gólu v utorkovom zápase proti Rakúšanom. "Na ten zápas sa musíme dobre pripraviť a vyhrať ho," vyhlásil.

V utorok strelil svoj prvý gól na svetových šampionátoch útočník Marcel Haščák. Po súboji s Rakúšanmi bol rád, že prelomil streleckú smolu na MS, veď sa mu to nepodarilo v predchádzajúcich 26 zápasoch na tomto fóre. "Teraz si musíme dobre oddýchnuť, pripraviť sa na Francúzov a vo štvrtok vyhrať, nič iné nám nezostáva. Nemôžeme nič vymýšľať. Hrali sme s nimi v príprave, taktiku isto nebudú príliš meniť, no toto sú majstrovstvá sveta a to je niečo úplne iné," poznamenal popradský rodák.

V podobnom zmysle ako jeho spoluhráči pokračoval aj obranca Marek Ďaloga, autor jednej gólovej prihrávky na MS 2018. "Utorok sme zvládli a získali tri body. Toto však už bolo, musíme sa dokonale pripraviť na Francúzov," povedal 29-ročný odchovanec zvolenského hokeja.

Ak chcú Slováci na šampionáte zostať v hre o postup do štvrťfinále, musia vo štvrtok popoludní bodovať naplno. "Verím, že po zisku troch bodov v súboji s Rakúšanmi sa nám bude 'ľahšie dýchať'. Máme však pred sebou ďalšieho silného súpera, musíme sa na Francúzov pripraviť," hovorí kapitán Andrej Sekera.

Vo štvrtkovom súboji sú Slováci vedení ako domáci a nastúpiť by mali v modrých dresoch, Francúzi v kombinácii s bielym základom. Hlavný kouč Craig Ramsay považuje francúzsky výber za kvalitný. "Ukázali to v príprave. Síce s nami prehrali v prvom dueli, ale potom zvíťazili. V Kodani zase zdolali jasným spôsobom Bielorusko. U francúzskych hokejistov záleží na tom, čo im dovolíte, lebo ak hrajú so sebavedomím, vedia odohrať výborné striedania. Majú viacero kvalitných a šikovných hokejistov, ktorí pôsobia v kvalitných ligách, dobre dodržiavajú taktiku. Bude to bitka pri mantineloch. Kto súpera 'pretlačí', ten uspeje. Ak budeme aktívnejší a udržíme sa na puku, budeme úspešní,“ myslí si skúsený kanadský tréner.


Tagy: Slovensko Francúzsko Craig Ramsay MS v hokeji 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA