Český kolega varuje Rybára: V Detroite sú dvere zatvorené, stratený rok!

Matěj Machovský s dresom pražskej Sparty
Matěj Machovský s dresom pražskej Sparty

PRAHA - Patrik Rybár sa už dlhší čas ukazuje vo veľmi dobrej forme. Fantasticky zachytal aj v reprezentačnom drese na Nemeckom pohári ale aj na MS v hokeji 2018 v Dánsku. Už dlhší čas bol v hľadáčiku zámorských tímov a s jedným z nich sa dohodol zmluve. V kariére bude pokračovať v Detroite Red Wings. Pred týmto krokom ho ale varuje český kolega Matěj Machovský, ktorý si to vyskúšal a teraz to ľutuje.

Matěj Machovský má rovnako ako Patrik Rybár 24 rokov a tiež dostal šancu preraziť v zámorí. Po roku sa vracia nazad do domácej súťaže, kde bude nosiť dres pražskej Sparty. "Beriem to ako stratený rok. Možno by som tam ešte jeden rok vydržal, ale v inej organizácii, v Detroite už som skutočne byť nechcel. Keď viete, že môžete zachytať akokoľvek dobre, ale aj tak šancu nedostanete... Každý brankár potrebuje cítiť dôveru a keď ju nemáte, veľmi ťažko sa s tým pracuje," povedal Machovský na tlačovej konferencii.

Aj keď sa pred podpisom zmluvy zdalo, že šanca predrať sa do prvého tímu je reálna, nikdy skutočne neprišla. Český brankár si musel zvyknúť na chytanie v nižšej ECHL. "Pripadalo mi, že mám v Detroite zatvorené dvere ešte predtým, ako som vôbec priletel. Pri podpise zmluvy to tak nevyzeralo. Pred sezónou som však zistil, že jediný človek, ktorý ma v tíme chcel, bol tréner brankárov z farmy. Ťažko sa potom pretláča vyššie," dodal.

 


Tagy: Matěj Machovský Patrick Rybár

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
hcsparta.cz

DISKUSIA