Česká tenisová hviezda konečne vyslobodená z útrap: Necítim úľavu, toto ešte nie je koniec!

Česká tenistka Petra Kvitová sa teší z celkového triumfu na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v Madride.
Česká tenistka Petra Kvitová sa teší z celkového triumfu na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v Madride.

PRAHA - V decembri 2016 ostali tenisoví fanúšikovia totálne šokovaní! Česká tenisová hviezda Petra Kvitová bola prepadnutá a vyšetrovatelia následne nevedeli prísť páchateľovi na stopu. Napokon ho chytili a miestnili tam, kam patrí. Kvitová ho dokázala identifikovať, ale stále nemá absolútny pokoj.

Momentálne sa pripravuje na štart Roland Garros a novinárom v Paríži povedala viac aj o téme prepadnutia. "Je skvelé, že je vo väzbe, ale najšťastnejšia budem, keď sa tento celý príbeh skončí." Kvitová si musela od tenisu odpočinúť a porezanú ruku dala do poriadku. Teraz sa teší zo skvelej formy. V tomto roku vyhrala už tri turnaje a poslednú prehru jej uštedrila bývalá svetová jednotka Angelique Kerberová 25. apríla v Stuttgarte. 

Nepríjemný incident sa jej však príliš nechcelo riešiť. "No, asi to nie je najlepšie načasovanie, ale aj tak ide o dobrú správu, nie? Mala by som byť šťastná. Som šťastná," povedala si sama pre seba česká tenistka. 

Aj keď je nebezpečný zločinec tam, kam patrí, Kvitová stále nemá potrebný pokoj a nevie sa celkom uvoľniť. "Zatiaľ necítim úľavu, pretože toto ešte nie je koniec." O páchateľovi sa príliš mnoho informácií nezverejňuje, malo ísť o muža narodeného v roku 1964. Zaujímavé je, že Kvitová ho najskôr popísala ako chlapa vo veku 35 rokov. 

To ale teraz nemusí 28-ročnú rodáčku z Bílovca trápiť, najdôležitejšie je, aby sa plne koncentrovala na vydarený štart do tohtoročnej edície Roland Garros. V prvom kole narazí na 88. hráčku rebríčka WTA, Paraguajčanku Verónicu Cepede-Roygovú.


Tagy: Petra Kvitová

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Francisco Seco

DISKUSIA