POTVRDENÉ! Stávková mafia v tenise siaha až na Slovensko: Zásah NAKA v Bratislave

BRATISLAVA - Medzinárodná skupina, ktorá nelegálne zarábala vďaka ovplyvňovaniu tenisových zápasov, siahala zrejme aj na Slovensko. V Belgicku bolo prehľadaných až 21 objektov, v ktorých bolo zadržaných 13 podozrivých osôb. Jedna domová prehliadka prebehla súbežne aj v Bratislave.

Gang sa mal špecializovať na druhú a tretiu najvyššiu tenisovú súťaž (Challengre a turnaje Futures). Zhabané boli mobilné telefóny, počítače, väčšie množstvo peňazí a ďalší dôkazový materiál. Vyšetrovanie doposiaľ ukázalo, že Arménsko-Belgická skupina pôsobila na území viacerých európskych štátov a aj mimo EÚ. Takmer všetci zadržaní mali rovnaký profil - nemali trvalé zamestnanie ani príjem. 

"Na základe európskeho vyšetrovacieho príkazu Belgického kráľovstva vykonali policajti Národnej protikorupčnej jednotky NAKA 4. júna 2018 domovú prehliadku v Bratislave. Na základe žiadosti belgickej strany zaistili policajti v rámci domovej prehliadky komunikačné prostriedky a zároveň vypočuli osobu, u ktorej bola prehliadka vykonaná. Vyšetrovateľ Národnej protikorupčnej jednotky začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie jednej osobe za prečin športovej korupcie," uviedol pre Športky hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.


Zdroj:
športky
Foto:
internet

DISKUSIA