Klubový šéf púšťal do éteru nemiestne komentáre: O prácu ho pripravila sociálna sieť!

Bryan Colangelo
Bryan Colangelo

PHILADELPHIA - Generálny manažér basketbalového tímu Philadelphia 76ers Bryan Colangelo rezignoval na svoju funkciu kvôli afére s twitterovými účtami. Bol podozrivý z toho, že na nich anonymne kritizoval svojich hráčov či iných funkcionárov a zverejňoval citlivé informácie.

Vedenie Philadelphie si po tom, čo na štyri účty údajne spojené s Colangelo upozornili médiá, najalo nezávislú právnickú firmu. Tá zistila, že účty si zriadila Colangelova manželka Barbara Bottiniová, a nenašla žiadny dôkaz toho, že by o nich generálny manažér Sixers vedel alebo ich dokonca sám využíval.

Napriek tomu sa Colangelo rozhodol na funkciu, ktorú zastával od roku 2016, rezignovať. "Je zrejmé, že Bryanov vzťah k nášmu tímu a jeho možnosti viesť 76ers dopredu boli ohrozené," uviedol dnes klub pri oznámení Colangelova odchode. Colangelo tvrdil, že manželke žiadne citlivé informácie z klubu nehovoril a že konala bez jeho vedomia.

Na kontroverzných Twitterových účtoch sa objavovali kritické poznámky, okrem iného na súčasných hráčov Sixers Joela Embiida a Markellea Fultza, Colangelovho predchodca vo funkcii, generálneho manažéra Sama Hinkieho či Masaia Ujiriho, manažéra klubu Toronto Raptors, kde Colangelo predtým pôsobil.

Bryan Colangelo, ktorého otec Jerry bol dlhoročným šéfom Americkej basketbalovej federácie, bol počas angažmánu vo Phoenixe v roku 2005 a v Toronte v roku 2007 zvolený najlepším generálnym manažérom NBA.


Tagy: Philadelphia 76ers Bryan Colangelo

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Matt Rourke

DISKUSIA