FOTO Nie len veľký hráč, ale aj človek: Česká hviezda NHL dodržala svoje slovo!

Jakub Voráček
Jakub Voráček

BRATISLAVA - Česká hviezda NHL Jakub Voráček (28) nie je len skvelým hokejistom, ale aj človekom s veľkým srdcom. Útočník Philadelphie Flyers sa snaží pomôcť ľudom bojujúcim so zákernou chorobou roztrúsenou sklerózou, ktorou trpí aj jeho sestra. Rodák z Kladna dokonca založil svoju vlastnú nadáciu, na ktorú rok čo rok nezabúda...

Voráček sa ešte v roku 2015 zaviazal, že za každý bod v NHL prispeje do spomínanej nadácie sumou tisíc dolárov a svoje slovo poctivo drží. Keďže v tej uplynulej ich dohromady nazbieral 88, do nadácie teda poputovali v prepočte takmer dva milióny českých korún. "Som rád, že sa mi to podarilo," uviedol najproduktívnejší český hokejista v NHL. Voráček v ďalšej sezóne chce svoj osobný rekord ešte prekonať, čo by pre nadáciu znamenalo opäť slušný zárobok. 

Puk s číslovkou 88 symbolizujúci počet bodov aj výšku príspevku najproduktívnejší Čech v NHL odovzdal svojej sestre Petre Klausovej, ktorá s hokejistom nadáciu založila a sama so zákernou chorobou bojuje. A to v sanatóriu Klimkovice na stretnutí ERES tímu, teda ľudí, ktorí sa aktívne zaujímajú o pomoc pacientom s roztrúsenou sklerózou.

"Vlani som na stretnutí ERES tímu sľúbil pacientom, že tých bodov bude tento rok viac, tak som rád, že som to splnil," smial sa Voráček. "Som rád, že som Petre mohol pomôcky pre pacientov odovzdať práve na stretnutí tímu, ktorý má v práci nadácie dôležitú úlohu, a som rád, že som sa konečne mohol do Klimkovíc tiež osobne pozrieť," dodal útočník Philadelphie, ktorý potvrdil, že je veľkou osobnosťou aj mimo ľadovej plochy. 

Voráček v uplynulej sezóne s Philadelphiou vypadol hneď v prvom kole play-off, kedy Flyers nestačili na tučniakov z Pittsburghu (2:4 na zápasy). Český hokejista v drese Philadelphie ukončil sezónu s 88 bodmi (20 gólov a 68 asistencií), čím sa stal najproduktívnejším Čechom v NHL. 


Tagy: Philadelphia Flyers Jakub Voráček Nadácia Jakuba Voráčka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA, Facebook - Nadácia Jakuba Voráčka

DISKUSIA