Rusi velebia svoju veľkú novú hviezdu: Mojím cieľom je iba pomôcť mužstvu

Hráč Ruska Denis Čeryšev oslavuje svoj gól
Hráč Ruska Denis Čeryšev oslavuje svoj gól

PETROHRAD - Každý záverečný turnaj majstrovstiev sveta vo futbale ponúkne zrod nových hviezd, ale aj príbehy významných hráčov, ktorí na scéne "mundialu" náhle zhasli. Do tej prvej kategórie patrí aj ruský reprezentant Denis Čeryšev. Pred turnajom odohral pod vedením súčasného kouča ruskej futbalovej reprezentácie Stanislava Čerčesova iba 33 minút. Navyše, od roku 2015 nenastúpil v drese "zbornej" v základnej jedenástke, ale na domácom svetovom šampionáte (14. júna - 15. júla) je Čeryšev zatiaľ najväčšou hviezdou Ruska.

V úvodnom zápase proti Saudskej Arábii (5:0) naskočil namiesto zraneného Alana Dzagojeva a strelil dva góly. V utorok proti Egyptu (3:1) hral od začiatku a v 59. min pridal druhý zásah ruského tímu. Medzinárodná futbalová federácie (FIFA) ho v oboch dueloch vyhlásila za najlepšieho hráča. "Vďakabohu, že som vo dvoch stretnutiach strelil tri góly, ale mojím cieľom je iba pomôcť mužstvu. Rovnako sa budem tešiť aj z gólov mojich spoluhráčov," poznamenal 27-ročný rodák z Nižného Novgorodu Čeryšev.

Kormidelníci ruského národného tímu ho dlhé roky prehliadali. Čeryšev vyrastal v akadémii Realu Madrid, kde trénersky pri mládeži pôsobil jeho otec Dmitrij. Pred šampionátom mal na konte 11 štartov v reprezentácii a ani jeden gól. Na MS strelil už tri, rovnako ako portugalský ostrostrelec Cristiano Ronaldo. "Nikdy som o niečom takom ani len nesníval," skonštatoval momentálne hráč španielskeho klubu FC Villarreal.


Tagy: Rusko Denis Čeryšev

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Efrem Lukatsky

DISKUSIA