Futbal mu zobral život! Srdce egyptského komentátora nevydržalo víťazný gól Saudskej Arábie

Sklamaný Mohamed Salah po prehre Egypta
Sklamaný Mohamed Salah po prehre Egypta

KÁHIRA - Egyptskí futbalisti sa rozlúčili s majstrovstvami sveta v Rusku (14. júna - 15. júla) pondelňajšou prehrou s reprezentantmi Saudskej Arábie (1:2) a pri návrate na scénu "mundialu" po dlhých 28 rokoch napokon nezískali v základnej A-skupine ani bod. Rovnako nestačili na Uruguaj (0:1) a domáce Rusko (1:3).

"Faraóni" mali pred šampionátom rozhodne väčšie ambície. Túžili postúpiť zo skupiny, no keď v úvodných dvoch vystúpeniach nezískali ani bod, bolo jasné, že ich púť sa skončí duelom proti tímu Saudskej Arábie. Vstúpili doň dobre, keď v 22. min skóroval Mohamed Salah, no v neskoršom priebehu sa ich súper presadil dvakrát po góloch Salmana Al-Faraja a Salema Al-Dawsariho. Víťazný zásah do siete Egypťanov v 95. min nevydržalo srdce egyptského spolukomentátora Abdela Rahima Mohameda. Ako referuje web sportowefakty.wp.pl, expert televízie Maspero pocítil náhlu nevoľnosť. Previezli ho do nemocnice, kde sa jeho stav zhoršil a následne skonal na následky infarktu.

Saudská Arábia dosiahla premiérové víťazstvo na MS od triumfu nad Belgičanmi (1:0) v USA 1994, ktoré vtedy zariadil pamätným sólom cez polovicu ihriska Saeed Al-Owairan.


Tagy: Egypt Saudská Arábia MS v Rusku 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Andrew Medichini

DISKUSIA