Valach si nedá pokoj ani po konci sezóny: Skokan sa mi smeje, že stále trénujem

Juraj Valach
Juraj Valach

CHOMUTOV - Hoci spoločná letná príprava hokejistov českého extraligového tímu Piráti Chomutov pred ďalšou sezónou odštartovala až v pondelok, slovenský hokejista Juraj Valach už nejaký čas zarezáva. Času na odpočinok mal napriek tomu dostatok. Chumutov nepostúpil do play-off a posledný súťažný zápas tak absolvoval ešte na konci marca.

"Človeku sa nechce trénovať, keď neboli zápasy. V apríli je dôležitá regenerácia. Tímy, ktoré hrajú dlho, sa vyšťavia a potom sa nedokážu dostatočne pripraviť v lete," povedal podľa idnes.cz 29-ročný obranca. V jeho prípade však hovoril skôr o aktívnej regenerácii. "Iba také vyvaľovanie sa neprichádza v úvahu. Spoluhráč Dávid Skokan sa mi smeje, že stále trénujem. Ja však nedokážem nič nerobiť. Musím ísť každý deň behať alebo cvičiť jógu. Jednoducho sa nejako hýbať. Nedokážem odpočívať, som hokejom ovplyvnený," prezradil Valach.

Hokejisti letnú prípravu väčšinou nemajú radi, na ľad sa dostanú iba sporadicky. Valach to vyriešil po svojom. "Chodím na ľad, ktorý má Janko Laco v Liptovskom Mikuláši. Často ho navštevujem, aby som sa trochu pokĺzal. V dobrom slova zmysle som hokejom trochu postihnutý," vyhlásil rodák z Topoľčian. Problém nemá ani s prípravou na suchu. "Nechcem znevažovať polmaratón ale nie je problém ho absolvovať. Skôr klasický maratón by bola výzva. Snažím sa robiť intervalové behy - 400 a 800 metrov, raz za týždeň 10 až 15 kilometrov ráno, potom posilňovňu."

Veľmi rád má veslovanie, na virtuálne súboje vyzýva trojnásobného českého olympijského medailistu Ondřeja Synka. "Veslovanie ma baví. Mám doma trenažér, pustím si Synka a pretekám sa s ním. Ešte som ho nepredbehol. Som skôr vytrvalostný typ," odhalil dobre naladený slovenský reprezentant.

Verí, že aj vďaka poctivej letnej príprave ho čaká úspešnejšia sezóna, ako bola tá vlaňajšia. Neúčasť v play-off už nechcú v Chomutove zopakovať. "Bolo pre nás veľké sklamanie, že nám aspoň predkolo utieklo. Mali sme tím na prvú desiatku. Boli zápasy, keď sme hrali naozaj výborne, aj tréneri boli nadšení, že sme dodržiavali systém. Ale potom prišli stretnutia, keď sme si robili každý, čo chcel. Body sme strácali v závere duelov a napokon nám chýbali. Hrali sme dobre 57 minút a potom sme to pokazili," obhliadol sa Valach za ročníkom 2017/2018.


Tagy: Piráti Chomutov Juraj Valach

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA