Chelsea dokončuje príchod dvoch zvučných mien z Neapola: Rokovania sú už na konci

Marek Hamšík a tréner Maurizio Sarri
Marek Hamšík a tréner Maurizio Sarri

LONDÝN - Londýnska Chelsea je blízko vymenovaniu trénera Maurizia Sarriho a zisku futbalistu Jorginha z SSC Neapol. Taliansky stredopoliar mal pôvodne prestúpiť do Manchestru City, ale pre zdĺhavé rokovania nakoniec pravdepodobne posilní "blues". Chelsea by za spomínanú dvojicu mala podľa webu Goal.com zaplatiť 65 miliónov eur vrátane bonusov.

"Rozhodli sme sa zobrať Jorginhove preferencie v úvahu. Ped 15 dňami som akceptoval ponuku Manchestru City, ale musím sa im ospravedlniť. Chápem, prečo hráč preferuje život v Londýne pred Manchestrom, ak mu k tomu možno ponúknu aj vyšší plat. Jeho prestup ale nezávisí od osudu Sarriho," povedal prezident SSC Neapol Aurelio De Laurentiis. Jorginho sa nezapojil do prípravy vicemajstra Talianska. Ten si za dvadsaťšesťročného hráča už vyhliadol náhradu, keď za 30 miliónov eur prišiel Fabián Ruiz z Betisu Sevilla.

Okrem Jorginha by sa do Anglicka mohol sťahovať Maurizio Sarri. Bývalý kormidelník SSC Neapol má s klubom napriek angažovaniu Carla Ancelottiho stále platnú zmluvu. De Laurentiis pre záujem viacerých klubov o služby 59-ročného trénera vyčkával s vyplatením odstupného vo výške 11 miliónov eur. Po zdĺhavých rokovaniach so zástupcami londýnskeho klubu má Sarri konečne namierené do Anglicka. "Rokovania sú už na konci. Všetko závisí od jeho rozhodnutia. Uvidíme, čo sa stane v najbližších hodinách. Moji právnici odovzdali podmienky jeho zástupcom," povedal prezident SSC Neapol. Maurizio Sarri by v prípade vymenovania do pozície hlavného trénera Chelsea nahradil Antonia Conteho, ktorý aktuálne vedie predsezónnu prípravu.


Tagy: SSC Neapol Jorginho Maurizio Sarri

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
sscnapoli.it

DISKUSIA