VIDEO Sagan v náročnej etape jasne ovládol šprintérsku prémiu: Dopadlo to tak, ako to dopadlo

Peter Sagan suverénne ovládol šprintérsku prémiu a navýšil náskok v boji o zelený dresPeter Sagan suverénne ovládol šprintérsku prémiu a navýšil náskok v boji o zelený dres Zdroj: Bettiniphoto.net

LE GRAND-BORNAND - Víťazom prvej z trojice alpských skúšok 105. ročníka cyklistických pretekov Tour de France sa stal po sóle Francúz Julian Alaphilippe z tímu Quick-Step Floors. Dvadsaťšesťročný rodák z St. Armand Montrond bravúrne zvládol 10. etapu a okrem premiérového triumfu v aktuálnom ročníku sa oblečie do bodkovaného dresu. Na ďalších priečkach skončili po špurte o druhé miesto prenasledovatelia Jon Izagirre (Bahrain-Merida) a Rein Taaramäe (Direct Energie).

Belgičan Greg Van Avermaet (BMC) bojoval zo všetkých síl o žltý dres a svoje snaženie dotiahol do úspešného konca, dokonca dokázal v ťažkom teréne aj zvýšiť svoj náskok na čele. "Som nesmierne šťastný, je za tým veľmi veľa práce," povedal v cieli Francúz, ktorý získal dva dni po triumfe jeho krajanov na futbalových MS pre svojho zamestnávateľa v aktuálnej sezóne jubilejné päťdesiate víťazstvo.

Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) suverénne ovládol šprintérsku prémiu a v súboji o zelený dres má trojnásobný majster sveta na Kolumbijčana Fernanda Gaviriu (Quck-Step Floors) náskok 101 bodov. Do cieľa prišiel na 115. mieste s odstupom 26:29 min.

Peter Sagan Galéria fotiek (6) Zdroj: Bettiniphoto.net

"Myslím si, že dnes bola veľmi náročná etapa. Dostal som sa do úniku spoločne so sedemnástimi - osemnástimi jazdcami. Podarilo sa mi vyhrať šprintérsku prémiu, čo je dobre a získal som ďalší náskok v bodovacej súťaži. Potom som sa pokúsil zabojovať, aby som sa dostal v pohode do cieľa. Dopadlo to tak, ako to dopadlo. Skončili sme v limite, dúfam, že som ušetril nejaké sily a v stredu bude ďalšia náročná etapa. Dúfam, že sa mi na Tour ešte niečo podarí," priniesla reakciu Petra Sagana RTVS.

Viac o téme: Peter Sagan Julian Alaphilippe
  • Zdroj: SITA, TASR, športky