VIDEO Sagan napriek zisku rýchlostnej prémie mal čo robiť: Bolo to dosť zlé, aj keď...

Peter Sagan
Peter Sagan

LA ROSIÉRE - Geraint Thomas sa stal víťazom jedenástej etapy 105. ročníka Tour de France z Albertville do La Rosiére s dĺžkou 108,5 kilometra, počas ktorej cyklisti nastúpali až 3995 výškových metrov. Britský pretekár v službách tímu Sky sa vďaka vynikajúcemu výkonu v záverečnom kopci prepracoval aj do čela celkového poradia, keď zo žltého dresu vyzliekol Grega Van Avermaeta. Thomas má pred druhým Chrisom Froomom náskok 1:25 min., tretí Tom Dumoulin stráca ďalších 19 sekúnd.

"Je to neskutočné, vôbec som to neočakával. V závere sme mali všetci málo síl a bolo to viac o inštinkte. Videl som pred sebou Mikela Nieveho ako spomaľoval a ´tvrdol´ v posledných metroch, a tak som si povedal, že musím ísť za víťazstvom. Bolo to krásne. To, že budem nosiť žltý je pre mňa veľkým ocenením," povedal Geraint Thomas v rozhovore bezprostredne po príchode do cieľa.

Peter Sagan finišoval v jedenástej etape na 119. priečke s mankom viac ako 26 minút a v celkovom hodnotení klesol na priebežné 57. miesto. Dvadsaťosemročný Žilinčan sa objavil rovnako ako v utorok v úniku a ovládol rýchlostnú prémiu. V bodovacej súťaži zvýšil svoj náskok pred najväčším konkurentom, Kolumbijčanom Fernandom Gaviriom, na 121 bodov.

"Bolo to dosť zlé, aj keď sa mi podarilo na začiatku získať nejaké body. Potom to už bolo veľmi náročné. Mali sme zo včera nastúpané, takže na konci to už dobre ´kúsalo´. Posledný kopec bol najdlhší, ale aj najľahší. Prvé dva boli najhoršie. Dúfam, že zajtra to bude lepšie." povedal Sagan pre RTVS.


Tagy: Peter Sagan Geraint Thomas Tour De France 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Christophe Ena

DISKUSIA