Slovákom premiéra na svetovom šampionáte nevyšla: Tesná prehra po dramatickom závere

Slovenskí reprezentanti v prvom zápase prehrali s ArgentínouSlovenskí reprezentanti v prvom zápase prehrali s Argentínou Zdroj: worldskate.org

ASIAGO/ROANA - Slovenská inline hokejová reprezentácia sa v týchto dňoch (22.-28.7.2018) prvý krát v histórií zúčastnilo na Majstrovstvách sveta v inline hokeji pod organizáciou World Skate. World Skate je svetová organizácia, ktorá zastrešuje kolieskové športy, medzi ktoré patrí aj inline hokej. Turnaj hostia talianské mestá Asiago a Roana a Slováci sa premiérovo predstavili v seniorskej kategórií v zápase proti Argentíne.

Slovenský tím v historicky prvom zápase na Majstrovstvách sveta pod organizáciou World skate tesne prehral po dramatickom závere 3:2 s výberom Argentíny. Góly za Slovensko: Szabó(Achs,Erteľ), Uhnák(Burzala).

Od úvodného buly sa hral rýchly inline hokej vo vysokom tempe. Súper skôr známy pre našich divákov s futbalového prostredia, výborne korčuľoval  a v úvodnej časti si vytvoril viacero čistých šanci. Argentína hrala agilne, čo nútilo našich hráčov hrať nedovolene, a tým dávali súperovi možnosť presilových hier. Naštastie sa slovenský tím ubránil a po peknej kombinácií dal historický prvý gól Szabó po asistenciách Achsa a Erteľa. Argentína ale nezložila zbrane, práve naopak a po dvoch vydarených prečísleniach išla po prvej polovici (hrá sa formát 2 x 20 minút) do vedenia 2:1.

Prvú časť druhého polčasu poznačili viaceré vylúčenia na obidvoch stranách.  Ani jednému z tímov sa nepodarilo využiť početnú výhodu, a tak stav zostával rovnaký v prospech súpera z Južnej Ameriky. Argentína hrala rýchlostne, slovenský výber skôr technicky, a po jednom vydarenom protiútoku sa podarilo hráčom Slovenska vyrovnať na 2:2 po strele Uhnáka, ktorému prihrával Burzala. Do posledných piatich minút sa vstupovalo za vyrovnaného stavu a každý z tímov chcel strhnúť víťazstvo na svoju stanu. Po rýchlom protiútoku sa to podarilo hráčom Argentíny, ktorý zvýšili na 3:2. Slovenský výber sa v posledných minútach snažil vyrovnať, odvolal aj brankára, čo vyústilo  obrovský tlak na súperovej polovici ale argentínsky brankár bol proti. Po vyrovnanom zápase zvíťazil tím Argentíny a Slovensko si pripísalo prvú prehru na turnaji.

Majstrovstiev sveta sa zúčastňuje 24 mužstiev a Slováci nastúpia ešte v základnej  D skupine postupne proti Brazílií (pondelok 13:20) a Austrálií (utorok 12:00).

Zostava slovenského mužstva:
Brankári: Marián Bohuš (Vúje Fevra Blue Vipers), Richard Alexander Pončák (IHC Brezno),

Obrancovia: Boris Erteľ (Red Rebel Mad Dogs Bratislava), Patrik Szabó (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) , Andrej Mrázik  (Vúje Fevra Blue Vipers) , Ondrej Burzala (MontisBau Dubnica Wild Kings),

Útočníci: Martin Uhnák (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) , Andrej Bednarič (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) , Julián Achs (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) , Martin Žitňanský  (Vúje Fevra Blue Vipers) , Marcel Dano (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) .

Tréner: Andrej Szoke

Zhodnotenie zápasu kapitána Borisa Erteľa: "Mali sme pomalší rozbeh, nakoľko sme sa stretli od skončenia extraligovej sezóny po vyše mesiaci. Argentína od úvodu výrobne korčuľovala, s čím sme mali v prvom polčase menšie problémy, ale postupne sa hra vyrovnala a hral sa vyrovnaný inline hokej. Polovica chalanov v slovenskom výbere sú nováčikovia na medzinárodnej scéne, čiže bol to pre nich ostrý štart do turnaja. Videli sme, že aj v organizácií World skate sú zápasy na vysokej úrovni a nemôžeme podceňovať žiadneho súpera, aj keď je pre našich divákov z exotickejšej krajiny. Veríme, že sme si vybrali nováčikovskú daň, a do ďalších zápasov ideme predviesť našu hru, ktorou sa chceme prezentovať na turnaji."

Viac o téme: Slovensko Argentína
  • Zdroj: športky