Hrôzostrašné zranenie v Česku: Ruský klub po brutálnom náraze odmietol pokračovanie duelu!

Prípravný duel v Chomutove trval necelých 17 minút, ukončilo ho zranenie hráča Jekaterinburgu
Prípravný duel v Chomutove trval necelých 17 minút, ukončilo ho zranenie hráča Jekaterinburgu

CHOMUTOV - Necelých sedemnásť minút trval prípravný duel v Chomutove medzi účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Avtomobilist Jekaterinburg a českým extraligovým tímom Dynamo Pardubice. Ruský klub odmietol v súboji pokračovať po zranení útočníka Alexandra Torčeňuka.

V čase 16:52 min arbitri poslali hráčov do kabín, Jekaterinburg vtedy viedol 2:0. Zostávajúci čas prvej tretiny mali dohrať spolu s druhou, no Rusi už nechceli pokračovať. Torčeňuka transportovali do nemocnice. "Je to pre nás komplikácia, chcel som vidieť iných hráčov ako naposledy. Hráč súpera v rohu stratil balans a nepríjemne narazil na mantinel," povedal v rozhovore pre oficiálny klubový web Pardubíc tréner Miloš Holaň.

Po čase pridali stanovisko k situácii aj Rusi na oficiálnom klubovom webe. "Alexander Torčeňuk bez kontaktu s inými hráčmi narazil hlavou na mantinel a stratil vedomie. Rozhodli sme sa v zápase nepokračovať. Hráč neskôr nadobudol vedomie a v nemocnici v Chomutove pod dohľadom miestnych lekárov aj doktora nášho tímu. Tomografia neukázala poškodenie mozgu. Alexander zostáva na pozorovaní a v utorok večer neodletí s tímom domov do Jekaterinburgu," uvádza sa na web Avtomobilistu.


Tagy: Avtomobilist Jekaterinburg HC Dynamo Pardubice Alexander Torčeňuk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hcdynamo.cz; Video: HC Dynamo Pardubice

DISKUSIA