VIDEO Veľký chlap s veľkým srdcom: Majster sveta v MMA Attila Végh tak, ako ho nepoznáte!

Attila Végh v roli tréneraAttila Végh v roli trénera Zdroj: uni-liga.sk

BRATISLAVA - Určite ste už počuli o Slovákovi, ktorý vyhral opasok majstra sveta v MMA priamo v Amerike. No Attila Végh bol úspešný športovec aj počas svojej mládežníckej kariéry.

"Celý život som robil bojové športy. Začal som som ako 4 ročný so zápasením a ako 14 ročného ma chytilo Karate Kempo, v ktorom som sa stal majster sveta a majster európy. Dosiahol som všetko čo som chcel a v roku 2008 som tak skúsil MMA. Keďže som v Maďarsku svoj prvý zápas vyhral pokračoval som v tom ďalej," povedal slovenský kráľ MMA, ktorý má na svojom konte momentálne 31 víťazstiev v klietke. Ako sám tvrdí pár by ich ešte na jeho konto pribudnúť malo.

"Určite chcem zápasiť ďalej, momentálne ma čaká zápas v známej československej organizácii. Mám ale aj svoj vlastný klub s názvom Spartakus Gym v Trnave, kde trénujem deti, začiatočníkov a pokročilých. Mám tam skvelých chalanov ako 'Lajoša' Kleina alebo Karola Ryšavého, ktorí budú svetové špičky. Keď raz skončím so zápasením v ringu budem MMA tréner," pokračoval.

Vo voľnom čase rodák z Dunajskej Stredy neváha podporiť aj iné športové projekty akým je aj bratislavská liga v malom futbale s názvom Uniliga, ktorej ambasádormi boli aj iné športové osobnosti ako Róbert Vittek, Filip Šebo či Dušan Pašek mladší. "Je super, že mladí ľudia športujú. Keď som dostal možnosť podporiť chalanov z Uniligy, tak som neváhal, bolo mi cťou prísť. Rád sa postavím za takéto myšlienky a navyše keď ma ľudia vnímajú ako svoj vzor a inšpiráciu, tak si to veľmi vážim," dodal na záver.

Viac o téme: Attila Végh Uniliga
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: uni-liga.sk
  • Zdroj: športky