Vyčíňanie fanúšikov vo Viedni bude mať dohru: Policajtke zlomili nohu! Chystajú sa obvinenia

Fanúšikovia Slovana vo viedenskom MetreFanúšikovia Slovana vo viedenskom Metre Zdroj: Facebook - Ultras Slovan

VIEDEŇ - Zhruba 600 fanúšikov ŠK Slovan Bratislava nepustila rakúska polícia na štadión na štvrtkovú odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 vo Viedni proti domácemu Rapidu. Početná skupina najskôr zastavila vlak metra v blízkosti stanice Schönbrunn, časť fanúšikov spôsobila škodu ne benzínovom čerpadle. Jedna policajtka pri výtržnostiach utrpela zlomeninu holennej kosti.

Hovorkyňa polície Irina Steirerová uviedla, že rakúske orgány už identifikovali 480 osôb a malo by prísť k viacerým obvineniam. Podľa novinára Michaela Bonvalota boli spolu s fanúšikmi Slovana na ceste na štadión aj ďalší z Austrie Viedeň a Zbrojovky Brno. "Belasí" majú s oboma klubmi družbu. Niektorí z fanúšikov sa údajne zdravili zdvihnutými pravicami. Bonvalot povedal pre APA, že nerozumie stratégii rakúskej polície. "Ak by fanúšikovia Slovana išli vlakom z Bratislavy do Hütteldorfu, neparalyzovali by metro," uviedol. Miestna polícia však zakázala prechod špeciálneho vlaku s fanúšikmi Slovana na stanicu blízko štadióna a späť do Bratislavy.

Ku kontroverzii malo prísť aj priamo na štadióne, i keď bez násilností. Domáci fanúšikovia vytiahli transparent, na ktorom bol spolovice znak Slovana a z druhej ich mestského rivala Austrie a nápis "We hate Homos" (Nenávidíme homosexuálov).

Podľa agentúry APA nepustila rakúska polícia časť fanúšikov už cez hranice. Desiatich poslala naspäť po tom, čo im v autách našla kovové tyče, boxery, pieskové rukavice, či obušky. Hovorca polície Patrick Maierhofer informoval aj o krádeži na benzínovom čerpadle na Linzer Strasse, kde mali fanúšikovia ukradnúť tovar a spôsobiť tak majiteľovi škodu za niekoľko stoviek eur. Polícia však neskôr páchateľov zadržala a identifikovala.

Rakúska polícia kontroluje fanúšikov Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Marko Erd

Výtržnosti sa udiali aj na iných miestach, poškodené boli tri súpravy metra a polícia použila aj slzný plyn. Podľa hovorcu museli dvoch policajtov ošetriť.

Viac o téme: Fanúšikovia Rapid Viedeň ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Ultras Slovan; VIDEO: youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články