Šok pre slovenských fanúšikov: Rybáriková po problémoch končí hneď na úvod US Open!

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

NEW YORK - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open- Ako nasadená tridsaťjednotka prehrala s Číňankou Čhiang Wang hladko 2:6, 2:6. Jej singlovým maximom na dvorcoch vo Flushing Meadows zostáva 3. kolo z rokov 2017, 2009 a 2008.

Rybárikovej vôbec nevyšiel úvod zápasu, keď dvakrát stratila podanie a Čhiang Wang si vybudovala náskok 5:0. Staronová slovenská jednotka následne znížila na 2:5, no v ôsmom geme ju opäť nepodržal servis a tak sa prvý set stal korisťou Čhiang Wang. Číňanka ťažila z dobrého pohybu po dvorci, diktovala tempo a robila minimum nevynútených chýb.

Za stavu 1:2 v druhom sete požiadala Rybáriková o medical time out, nechala si ošetriť chodidlo a zatejpovať členok. Rozbehnutú súperku sa jej už však nepodarilo zastaviť. Po brejku v šiestom geme sa Čhiang Wang ujala vedenia 4:2 a dobre rozohratý zápas už dotiahla do úspešného konca. V ôsmej hre premenila po nevynútenej chybe Rybárikovej hneď prvý mečbal.

ženy - dvojhra -- 1. kolo:
Čiang Wang (Čína) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (31-SR) 6:2, 6:2


Tagy: Magdaléna Rybáriková US Open

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP Photo/Kevin Hagen

DISKUSIA