Takáto smola zakaždým veľmi zamrzí: Stopka pre Kližana s Poláškom v poslednom zápase

Martin Kližan vyhral v Kitzbüheli svoj šiesty titul v kariéreMartin Kližan vyhral v Kitzbüheli svoj šiesty titul v kariére Zdroj: Twitter/ATP World Tour

COMO - Slovenskí tenisti Filip Polášek a Martin Kližan nezískali titul vo štvorhre na turnaji ATP Challenger Tour Citta di Como v talianskom Come (dotácia 64 000 eur, antuka vonku).

V nedeľňajšom stretnutí finále podľahli tretiemu nasadenému nemeckému páru Andre Begemann, Dustin Brown za 74 minút 6:3, 4:6, 5:10 (zápasový tajbrejk). Slováci mali dobrý vstup do súboja, ale v druhom sete sa karta obrátila a triumfovala nemecká dvojica, ktorá víťazstvo spečatila v zápasovom tajbrejku. Kližan bojoval o prípadný piaty titul vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour, Polášek nepridal do zbierky desiate prvenstvo.

Štvorhra - finále:
Andre Begemann, Dustin Brown (Nem.-3) - Martin Kližan, Filip Polášek (SR) 3:6, 6:4, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 74 minút

Prehľad titulov slovenského tenistu Martina Kližana vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour (4):
2011 Rím (Alessandro Motti - Tal.)
2012 Marrakéš (Daniel Muňoz de la Nava - Šp.), Bordeaux (Igor Zelenay - SR)
2017 Rím (Jozef Kovalík - SR)

Prehľad titulov slovenského tenistu Filipa Poláška vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour (9):