FOTO Významný deň pre slovenský hokej: Podpísané memorandum troch hráčskych asociácií

Na snímke zľava z maďarskej hráčskej asociácie hokejistov (JESZ) Karoly Rudnai, viceprezident CAIHP Marek Černošek, šéf Maďarskej hráčskej asociácie (JESZ) Attila Pavuk, prezident Asociácie českých hokejistov (CAIHP) Libor Zbořil a prezident Slovenskej asNa snímke zľava z maďarskej hráčskej asociácie hokejistov (JESZ) Karoly Rudnai, viceprezident CAIHP Marek Černošek, šéf Maďarskej hráčskej asociácie (JESZ) Attila Pavuk, prezident Asociácie českých hokejistov (CAIHP) Libor Zbořil a prezident Slovenskej as Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenská, česká a maďarská hráčska asociácia (SIHPA, CAIHP a JESZ) v stredu v Bratislave podpísali Memorandum o vzájomnej spolupráci. Tá bude spočívať v pomoci pri zastupovaní hokejistov v jednotlivých krajinách, ochrane ich práv a vo výmene skúseností a spôsoboch práce. Zároveň sa dohodli, že hráčov v Tipsport Lige, či už z maďarských alebo slovenských klubov, bude reprezentovať iba SIHPA.

V Bratislave ju slávnostne podpísali prezident Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokeja Oliver Pravda, prezident Asociácie českých hokejistov Libor Zbořil a šéf Maďarskej hráčskej asociácie Attila Pavuk.

"Myslím si, že hlavné gro práce hráčskych asociácií je, aby sme spoločne zastupovali našich hráčov a vedeli im zabezpečiť čo najlepšie podmienky. Tipsport Liga sa rozrástla o dva maďarské kluby a to bol dôvod, prečo bolo treba rýchlo zareagovať a spojiť sa s JESZ. Z hľadiska výmeny skúseností, spôsobu práce a postupov považujeme za veľmi dôležité, spojiť sa aj s českými kolegami," povedal ambasádor SIHPA Dušan Pašek.

Dušan Pašek Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Hlavné princípy Memoranda zhrnul Oliver Pravda do troch bodov. "Po prvé budeme sa vzájomne uznávať ako jediné hráčske asociácie na Slovensku, Česku a v Maďarsku. Po druhé budeme vyznávať rovnaké športové hodnoty a podporovať súlad medzinárodnej športovej legislatívy s národnými športovými legislatívami. A po tretie, budeme sa pravidelne stretávať za účelom výmeny skúseností a porovnávania našich postupov," uviedol.

Medzinárodná spolupráca by sa nemala skončiť iba pri troch asociáciách, ale chcú ju rozšíriť na všetky popredné európske ligy. "V prvom kole by sme chceli osloviť Švédsko, Fínsko, Švajčiarsko a Dánsko. Myslím si, že naším cieľom by malo byť vytvorenie asociácie asociácií. Chceme vytvoriť subjekt, ktorý bude mať lepšie vyjednávacie pozície nie len voči národným zväzom ale aj smerom k Medzinárodnej hokejovej federácii (IIHF)," predstavil ciele do budúcnosti Libor Zbořil.

Branko Radivojevič si prevzal Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Na stredajšej tlačovej konferencii predstavili aj držiteľa Ceny SIHPA pre najužitočnejšieho hráča Tipsport Ligy 2017/2018 podľa hlasovania hráčov. Do svojich rúk ju prevzal kapitán Dukly Trenčín a bývalý reprezentant SR Branko Radivojevič. V uplynulom ročníku nazbieral v 62 dueloch TL rovnaký počet bodov (24+38) a Duklu priviedol až do finále play off. Premiérovým víťazom bol v ročníku 2016/2017 Tomáš Surový z Banskej Bystrice.

"Cením si to a vážim si to. Chcem sa poďakovať svojim spoluhráčom, bez ktorých by som to nedokázal. Tá finálová prehra v siedmom zápase stále škrie, ale ideme ďalej a uvidíme, čo prinesie nová sezóna. Pozerám sa dopredu, za chvíľu nám to začne a v Trenčíne sa na to všetci tešíme," povedal Radivojevič.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Branko Radivojevič Dušan Pašek Jozef Stümpel Oliver Pravda Libor Zbořil
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy