Hokej v Prešove je zachránený: Podaril sa husársky kúsok!

Miroslav Valíček
Miroslav Valíček

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja v stredu odobril spoluprácu prešovského a zvolenského hokeja, čo v praxi znamená potvrdenie štartu prešovského klubu v St. Nicolaus I. hokejovej lige. Šarišania pod názvom HC Prešov budú hrávať domáce zápasy vo Zvolene a káder ich A-tímu by mal byť zložený z hráčov Prešova, Zvolena a Detvy.

"Výkonný výbor týmto ďakuje vedeniu zvolenského klubu, za prístup k tejto situácii a za pomoc HK Prešov. Veríme, že ostatné kluby si v mimoriadnej situácii vyjdú v ústrety a odohrajú zápasy s Prešovom podľa termínovníka,“ povedal po mimoriadnom zasadnutí Výkonného výboru SZĽH generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček. "Veríme, že rekonštrukcia zimného štadióna v Prešove pôjde podľa plánu, štadión bude odovzdaný do užívania v auguste 2019 a ďalšiu sezónu už Prešov odohrá doma,“ dodal v tlačovej správe Valíček.

"Vzhľadom k zachovaniu prvoligového hokeja v Prešove, sme sa snažili do poslednej chvíle udržať licenciu pre prešovský hokej, čo sa nám dnešným dňom aj podarilo. Záujemcov o ňu bolo veľa. Ak by sa nám to nepodarilo, definitívne by sme prišli o hokej. Spolupráca so zvolenským klubom sa ukázala ako najlepšia možnosť, za čo sa chcem poďakovať pánovi Mrázovi, ako i ľudom vo vedení HKM Zvolen. Licenciu na novú sezónu máme odklepnutú a môžeme sa pustiť do práce. Berieme to ako záväzok voči našim fanúšikom, ktorí v posledných rokoch chodili na hokej v hojnom počte. Zároveň veríme, že sľub, ktorý nám dala pani primátorka vrátiť sa o rok na vlastný štadión, sa naplní. Takýto husársky kúsok by sa nám už na budúci rok nemusel podariť. Ďakujeme všetkým za podporu," povedal šéf prešovského klubu František Pulščák pre hokejportal.net.

Prešovčania sa dostali do existenčných problémov, keďže sa im rozpadal hráčsky káder a nemali kde hrať, pretože ich domáca hala má narušenú statiku. Pomocnú ruku im podali Zvolenčania. Oba kluby sa už skôr dohodli na spolupráci, no pre Zvolenčanov má zmysel pomáhať Prešovčanom iba v prípade, ak klub zo Šariša bude farmou tímu spod Pustého hradu. Platné pravidlá súťažného poriadku však neumožnili zapísanie Prešova ako oficiálnej zvolenskej farmy.


Tagy: Miroslav Valíček František Pulščák HC Prešov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Marko Erd

DISKUSIA