VIDEO Prestížny duel ťažkých velikánov sklamal: Fanúšikovia odišli z Allianz Areny smutní!

N'Golo Kanté prepadáva cez Thomasa MulleraN'Golo Kanté prepadáva cez Thomasa Mullera Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

MNÍCHOV - Futbalisti Nemecka remizovali v šlágri štvrtkového programu Ligy národov UEFA 2018/2019 s Francúzskom 0:0. Duel 1. skupiny A-divízie v Mníchove bol súbojom majstrov sveta z dvoch uplynulých šampionátov.

Očakávaný súboj gigantov divákom v prvom polčase veľa krásy neukázal. Nemci boli o kúsok aktívnejší, Francúzi sa z defenzívnej ulity do nebezpečných pozícií na polovici súpera dostávali sporadicky. Brankár domácich Manuel Neuer musel prvýkrát zasahovať až v 36. minúte po hlavičke Oliviera Girouda, pred prestávkou ho potom ešte z priameho kopu ohrozil Kylian Mbappé.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Francúzom, oba tímy ale mali problém finalizovať akcie. V 64. minúte brankár hostí Alphonse Areola s námahou zlikvidoval pokus Marca Reusa z hranice šestnástky. Nemci v záverečnej štvrťhodine mohli rozhodnúť, no Areola zmaril šance Matsa Hummelsa i Matthiasa Gintera.