V Slovane je poriadne dusno: Kmotrík podržal legendu, ale otvorene skritizoval Ševelu!

Na snímke vpravo viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. a vľavo športový riaditeľ Richard Trutz
Na snímke vpravo viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. a vľavo športový riaditeľ Richard Trutz

BRATISLAVA - Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava má za sebou krutú facku v podobe vypadnutia zo Slovenského pohára. Klub počas reprezentačnej prestávky zverejnil na svojej webovej stránke reakciu na kontumáciu, rozhodnutie DK SFZ, ale aj celkové dianie v klube.

Disciplinárna komisia SFZ udelila hlavnému trénerovi Martinovi Ševelovi a vedúcemu mužstva Jánovi Švehlíkovi mesačný zákaz činnosti za neoprávnený štart hráča v stretnutí Slovnaft Cupu. Samotný hráč Marin Ljubičič dostal trest až na päť týždňov. 

Pre klubovú stránku sa vyjadril viceprezident Ivan Kmotrík ml. "Sme pripravení znášať následky tejto chyby a preto akceptujeme tresty pre trénera, vedúceho mužstva i samotného hráča. Stále som šokovaný a nešťastný z tohto fatálneho zlyhania, ktoré ma veľmi mrzí aj voči fanúšikom," priznal.

Verejnosť očakávala razantné vyvodenie dôsledkov. Hlavy napokon nepadali. "Ako klub sme na túto situáciu museli reagovať. Nemôžeme prehliadať problémy a prejsť ich bez následkov. Realizačnému tímu prvého mužstva sme oznámili, že je až do konca jesennej časti v podmienke. Očakávam od nich zlepšenie v každej jednej oblasti. Okamžitá výmena ľudí v realizačnom tíme by nebola vhodná, a týka sa to najmä vedúceho mužstva Jána Švehlíka. Pán Švehlík je legenda, ikona klubu a určite by nebolo správne prisúdiť mu vinu," povedal Kmotrík ml.

Otvorene vyjadril aj nespokojnosť s výkonmi belasých. "V našej hernom prejave sú obrovské medzery, ktoré musíme odstrániť. Nemôžeme si zakrývať oči tým, že sme prví, a preto by malo byť všetko perfektné. V súčasnosti totiž výrazne zaostávame za hráčskym potenciálom, ktorý máme k dispozícii."

Slovan sa po vypadnutí z Európskej ligy aj Slovenského pohára musí sústrediť len na domácu súťaž. "Som presvedčený, že v dvojzápase s Rapidom Viedeň sme mali kvalitu na to, aby sme postúpili ďalej. Súboj s Rapidom sme si prehrali sami, a to nepremenenými príležitosťami a tým, že sme odvetu takticky nezvládli. Herne sme síce naznačili progres, keď sme Rapidu boli viac než vyrovnaným súperom, no realizačný tím súpera sa nás takticky lepšie pripravil a zlomil dvojzápas vo svoj prospech," priblížil svoj pohľad.

Klub z hlavného mesta si v tejto sezóne nič iné ako titul nepripúšťa. Aj vo Fortuna lige však zaznamenal výpadky. "Rovnako sme takticky nezvládli dotiahnuť do úspešného konca dôležitý zápas proti priamemu konkurentovi v boji o titul Trenčínu. V podaní realizačného tímu mi chýbala akákoľvek reakcia na vývoj zápasu, a aj preto sme školácky stratili trojgólový náskok. V Ružomberku a Žiline sme mohli byť spokojní s výsledkami, s hrou však nie. Práca realizačného tímu na čele s trénerom je pre mňa aktuálne nedostačujúca," dodal Kmotrík ml.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela Ivan Kmotrík ml. Ján Švehlík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA