Po tomto si budete ťukať po čele: Takto má vyzerať dojazd etapy na Okolo Slovenska?

Miesto dojazdu 3. etapy Okolo Slovenska
Miesto dojazdu 3. etapy Okolo Slovenska

NITRA - Viceprimátorovi Nitry Jánovi Vančovi sa nepáči, že dojazd sobotňajšej 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska v Nitre bude pred zbúraniskom kultúrneho domu Orbis. Podľa neho môže Nitra môže ponúknuť tisíc iných, lepších možností.

"Dojazd etapy v Nitre je čisto premárnená príležitosť na prezentáciu mesta,“ myslí si. O výbere miesta pred zbúraniskom Orbisu sa podľa svojich slov dozvedel od kompetentného pracovníka mesta 7. septembra. "Pracovník tvrdí, že mesto navrhovalo inú trasu dojazdu, ale tú polícia neschválila,“ povedal Vančo, ktorý následne oslovil organizátorov pretekov so žiadosťou o zmenu miesta dojazdu. To mohlo byť podľa neho radšej pred mestskou tržnicou alebo v parku na Sihoti pod Nitrianskym hradom.

Športový riaditeľ pretekov Okolo Slovenska Ľudovít Lučanič informoval, že po konzultácii s pracovníkom mesta a políciou pristúpili na kompromis, hoci oni ako organizátori plánovali dojazd na inom mieste. V súčasnosti už podľa neho akákoľvek zmena nie je možná. "Z hľadiska propagácie nášho mesta je zvolený dojazd etapy maximálne nevhodný. Pripomínam, že Nitra je Európskym mestom športu 2018. Toľko krásneho vieme z Nitry ukázať a zvolili sme si zbúranisko,“ hovorí Vančo.


Tagy: Okolo Slovenska Ľudovít Lučanič Ján Vančo

Zdroj:
SITA
Foto:
nitraden.sk

DISKUSIA