Začína sa boj o miesto v NHL: V hlavných kempoch potvrdená účasť 19 Slovákov!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

WASHINGTON - Nová sezóna zámorskej hokejovej NHL odštartuje v stredu 3. októbra a jednotlivé kluby práve začínajú s prípravou na nový ročník v hlavných kempoch. Na súpiskách tímov momentálne figuruje 19 slovenských hokejistov, pričom niektoré mužstvá ešte nezverejnili kompletný menoslov hráčov, ktorí sa zapoja do tréningového procesu. Informácie pochádzajú z oficiálnych klubových webov.

Najväčšie slovenské zastúpenie je v Bostone Bruins, kde figurujú brankár Jaroslav Halák, obranca Zdeno Chára a útočníci Peter Cehlárik s Martinom Bakošom. Isté miesto v A-tíme majú však len prví dvaja menovaní. Okrem nich disponujú jednocestnými kontraktmi gólman Peter Budaj v Los Angeles Kings, bek Martin Marinčin v Toronte Maple Leafs a krídelníci Richard Pánik z Arizony Coyotes, Tomáš Tatar z Montrealu Canadiens a Marko Daňo z Winnipegu Jets.

Naopak, dvojcestné kontrakty majú brankár Patrik Rybár v Detroite Red Wings, obrancovia Christián Jaroš v Ottawe Senators, Erik Černák v Tampe Bay Lightning, Martin Fehérváry vo Washingtone Capitals a útočník Marián Studenič v New Jersey Devils. O zmluvy s tímami NHL môžu v kempoch zabojovať gólman Roman Durný (Anaheim Ducks), obrancovia Michal Čajkovský (Carolina Hurricanes), Michal Ivan (Los Angeles Kings) alebo útočníci Radovan Bondra (Chicago Blackhawks) a Kristián Pospíšil (Toronto Maple Leafs).

Kompletný zoznam hráčov v predsezónnom kempe neoznámilo Calgary Flames, kde by sa mohla objaviť dvojica mladých forvardov - Adam Ružička a Miloš Roman. Obaja totiž v ostatných dňoch absolvovali nováčikovský kemp. Predsezónne prípravy svojich klubov s určitosťou vynechajú krídelník Marián Gáborík (Los Angeles Kings) a bek Andrej Sekera (Edmonton Oilers), pretože obaja laborujú so zranením. Podobne je na tom aj útočník Marián Hossa, ktorý patrí Arizone, ale pre kožné problémy už nebude pokračovať na profesionálnej úrovni. Otázna je budúcnosť Tomáša Jurča, ktorý je v súčasnosti voľným hráčom.

Predbežný zoznam slovenských hokejistov v predsezónnych kempoch klubov NHL:

Anaheim Ducks: Roman Durný

Arizona Coyotes: Richard Pánik

Boston Bruins: Martin Bakoš, Peter Cehlárik, Jaroslav Halák, Zdeno Chára

Carolina Hurricanes: Michal Čajkovský

Chicago Blackhawks: Radovan Bondra

Detroit Red Wings: Patrik Rybár

Los Angeles Kings: Peter Budaj, Michal Ivan

Montreal Canadiens: Tomáš Tatar

New Jersey Devils: Marián Studenič

Ottawa Senators: Christián Jaroš

Tampa Bay Lightning: Erik Černák

Toronto Maple Leafs: Martin Marinčin, Kristián Pospíšil

Washington Capitals: Martin Fehérváry

Winnipeg Jets: Marko Daňo

Viac o téme: NHL Andrej Sekera Jaroslav Halák Peter Budaj Zdeno Chára Tomáš Tatar
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články