VIDEO Ani úvodný šok nepomohol: Košice sa rýchlo spamätali a z Detvy vezú hladkú výhru

Na snímke zľava Martin Šimon (Detva), Dávid Šoltés (Košice), brankár Roman Petrík (Detva)Na snímke zľava Martin Šimon (Detva), Dávid Šoltés (Košice), brankár Roman Petrík (Detva) Zdroj: TASR - Dušan Hein

DETVA - Hokejisti Detvy nestačili doma na Košice a podľahli im 1:4 v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipsport ligy 2018/2019. Domáci síce viedli, keď sa už v 27. sekunde presadil Rastislav Gašpar, no východniari duel napokon otočili. K obratu zavelil v 12. min Ladislav Nagy.

Tridsaťdeväťčočný veterán strelil druhý gól šesťdesiat sekúnd po začiatku tretej časti hry a poslal Košice do vedenia. Už o dve minúty zvýšil náskok domácich Petr Kafka. Štvrtý zásah dodal presne v polovici tretej tretiny Tomáš Hričina.

HC 07 Detva - HC Košice 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Góly: 1. R. Gašpar (Ščurko, Kuklev) - 12. L. Nagy (Pretnar), 42. L. Nagy, 44. Kafka (Netík), 51. Hričina (Klíma, Dudáš)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Daniel Gachulinec (Detva) 10 min za napadnutie krku a hlavy, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Fridrich, Stano - M. Kollár, Rojík, 555 divákov

Detva: R. Petrík - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, R. Gašpar, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga - J. Milý, V. Fekiač, J. Tibenský - M. Surový, P. Valent, Král

Košice: Habal - Dudáš, Lenďák, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Michalčin - Kafka, Brophey, Netík - L. Nagy, Suja, Spilar - Šoltés, Galamboš, Haščák - Š. Petráš, Klíma, Hričina

Viac o téme: HC Košice HC 07 Detva