Mladú golfistku zrejme pripravil o život bezdomovec: Barquinová sa bránila zo všetkých síl

Celia Barquinová Arozamenová
Celia Barquinová Arozamenová

AMES - Španielska golfová scéna sa ponorila do smútku. Tamojšiu mladú 22-ročnú hráčku Celiu Barquínovú objavili mŕtvu priamo na ihrisku. Polícia v meste Ames v americkom štáte Iowa v pondelok predpoludním našla v stredisku Coldwater golfovú tašku a neskôr aj telo bez známok života. Vyšetrovanie preukázalo, že Barquínová skonala následkom cudzieho zavinenia.

Polícia krátko po čine zatkla podozrivého muža s bohatým trestným registrom Colina Richardsa a obvinila ho z vraždy prvého stupňa. Podľa agentúry AP 22-ročný Richards je bezdomovec. V utorok ho súd poslal do väzby a stanovil kauciu na 5 miliónov amerických dolárov. V prípade uznania viny mu hrozí až doživotný trest bez možnosti podmienečného prepustenia.

Podľa medializovaných správ policajný pes zavetril Barquínovej pachovú stopu v Richardsovom stane, obvinený mal na tele viacero čerstvých škrabancov na tvári a hlbokú reznú ranu na ruke. Polícia neskôr objavila zakrvavené trenky a nôž. Podozrivé predmety dal Richards dvom ľuďom, ktorí ho viezli z mesta, napokon ich však požiadal, aby ho vysadili neďaleko jeho bivaku. Jeho známy vyšetrovateľom prezradil, že mu Richards prednedávnom povedal, "že má chuť znásilniť a zavraždiť ženu." Richardsov obhajca uplatnil právo svojho mandanta nevypovedať a odmietol vec komentovať.

Barquínová študovala staviteľstvo na univerzite v Iowe. Koncom júla vyhrala individuálne majstrovstvá Európy v amatérskom golfe v Penati Golf Resorte neďaleko Senice. V americkom rebríčku podľa Golfweek sa nachádzala na 69. mieste. V apríli sa stala druhou študentkou univerzity, ktorej sa podarilo získať medailu na univerzitnom turnaji. "Nikdy nezabudneme na jej oddanosť športu, fantastickú reprezentáciu školy a chuť do života," povedala trénerka ženského školského tímu Christie Martensová.


Tagy: Celia Barquin

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Luke Lu

DISKUSIA