Slávna Sparta Sparta nastúpila na dedine u štvrtoligistu: Gól schytala od inštalatéra!

Zápas MOL Cupu medzi Slavoj TKZ Polná a Spartou PrahaZápas MOL Cupu medzi Slavoj TKZ Polná a Spartou Praha Zdroj: Profimedia

POLNÁ - Futbalisti Sparty Praha v treťom kole domáceho pohára MOL Cup porazili štvrtoligistu Slavoj TKZ Polnú 4:1 a postúpili do osemfinále. Za favorizovaných hostí skórovali Matěj Pulkrab, Uroš Radakovič, Josef Šural a šestnásťročný Adam Hložek. O jediný gól domácich sa postaral inštalatér David Čížek.

Sparta dala v zostave šancu hráčom, ktorý sa nedostali v posledných zápasoch do základu. Prvoligový tím mal síce počas celého zápasu jasnú prevahu, no párkrát si zachytal aj gólman Sparty Milan Heča. V prvom polčase sa presadil len Pulkrab, ktorý zakončil kombinačnú akciu v 22. minúte.

"Bolo to ťažšie, pretože hlavne v prvom polčase sme naložili so šancami, ako sme naložili. Vďaka tomu, sme si to troška skomplikovali."povedal tréner Sparty Zdeněk Ščasný. "To sú veci, ktoré musíme vyriešiť gólom. Zápas mal byť po polčase v stave štyri alebo päť nula."

Na ďalšie góly muselo zhruba tri a pol tisíca fanúšikov čakať až do záveru. Najprv skóroval na 2:0 Radakovič, ale o chvíľu na to znížil domáci Čížek, ktorý je povolaním inštalatér. Sparta sa však vyviesť z miery nenechala. V 88. minúte pridal tretí gól hostí Šural a v posledných sekundách upravil konečný výsledok na 4:1 Hložek, ktorý oslávil svoj prvý gól v drese pražského áčka.

Viac o téme: Sparta Praha Slavoj TKZ Polná
  • Zdroj: ČTK, športky