VIDEO Totálne šialenstvo v uliciach: Nurmagomedov sa vrátil do Dagestanu!

Chabib Nurmagomedov
Chabib Nurmagomedov

MACHAČKALA - Hrdina je konečne doma. Dagestan privítal Chabiba Nurmagomedova, ktorý v dlhoočakávanom súboji bojovníkov MMA v Las Vegas zdolal Íra Conora McGregora. Ruský víťaz obhájil titul v ľahkej hmotnostnej kategórii organizácie UFC a naďalej zostáva v oktagone nezdolaný s bilanciou 27:0. McGregor zostal na skóre 21-4.

Ruského hrdinu vítali v uliciach Machačkaly tisíce ľudí. Predstavil sa aj na štadióne miestneho futbalového klubu FK Anži a fanúšikovia boli v absolútnom vytržení. Nurmagomedov dostal po zápase pochvalu aj priamo od ruského prezidenta Vladimira Putina. 

"V čase, keď médiá riešili fotku McGregora s Putinom počas tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale, Putin mi zavolal. Zagratuloval mi a vravel, že je na mňa hrdý," priznal Nurmagomedov na sociálnej sieti.

Slová uznania staronovému šampiónovi UFC adresoval aj čečenský líder Ramzan Kadyrov. Jeho vyjadrenie priniesol portál thedailybeast.com: "McGregorovi natvrdo ukázal, že je géniom umenia bojových športov, že je schopný zmeniť svoju tvár a ponoriť ju do obrázka namaľovaného červenou olejovou farbou."


Tagy: Chabib Nurmagomedov

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
mmajunkie.com; Video: Youtube, Facebook Daily Mail Sport

DISKUSIA