Drzosť a odvaha zlodejov nepozná hranice: Víťazovi Tour de France ukradli trofej!

Geraint Thomas ovládol Tour de France 2018
Geraint Thomas ovládol Tour de France 2018

PARÍŽ - Víťazovi tohtoročnej Tour de France Geraintovi Thomasovi ukradli trofej za triumf na tomto najslávnejšom cyklistickom podujatí. Došlo k tomu na prehliadke trofejí úspešného britského tímu Sky v Birminghame.

Thomasov zamestnávateľ na tejto akcii vystavoval víťazné trofeje svojich pretekárov zo súťaží tzv. veľkej trojky - tohtoročných edícií Tour de France a Giro d'Italia, ako aj z minuloročnej Vuelty. Giro aj Vueltu ovládol Thomasov tímový kolega Christopher Froome, na Tour de France skončil tretí. "Bohužiaľ, počas prezentácie bola trofej Gerainta Thomasa za víťazstvo na Tour de France 2018 ponechaná bez dozoru a niekto ju odcudzil," uvádza sa v stanovisku tímu Sky.

Thomas (32) už medzičasom verejne poprosil zlodejov, aby mu jeho najcennejšiu trofej vrátili. "Je to neuveriteľné nešťastie. Pre toho, kto ju vzal, má veľkú cenu, ale pre mňa a môj tím znamená ešte viac," povedal smutný 32-ročný rodák z waleského Cardiffu Geraint Thomas.

Thomas vyhral Tour de France 2018 s náskokom 1:51 min pred Holanďanom Tomom Dumoulinom a 2:24 min pred už spomenutým krajanom a tímovým kolegom Froomom. Thomas z minulosti známy iba ako domestik Frooma na púti za jeho víťazstvami, dosiahol triumfom na podujatí Grand Tour najväčší úspech v kariére. V celkovom hodnotení Tour de France bol v minulosti najvyššie dvakrát na 15. mieste


Tagy: Geraint Thomas

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA