Rekordér Hamšík by gól vymenil za remízu: Takto sa vyjadril k novej pozícii a kvalite Česka

Na snímke Marek Hamšík (Slovensko) sa raduje po strelení vyrovnávajúceho gól
Na snímke Marek Hamšík (Slovensko) sa raduje po strelení vyrovnávajúceho gól

TRNAVA - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík si v sobotňajšom stretnutí 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 v Trnave proti Česku pripísal rekordný 108. štart v drese národného tímu. Prekonal doterajšieho lídra, už neaktívneho hráča Miroslava Karhana, ktorý za reprezentačné "áčko" nastúpil dovedna 107-krát. Kapitána talianskeho klubu SSC Neapol mrzelo, že slovenský tím nedosiahol lepší výsledok a v novovzniknutej Lige národov zaznamenal v druhom zápase druhú prehru.

"Gól v rekordnom 108. štarte potešil, ale určite by som to vymenil za lepší výsledok. Dostali sme Čechov pod obrovský tlak. Gól nám strelili v našom najlepšom momente. Bola to taká studená sprcha," povedal 31-ročný Banskobystričan po stretnutí v mixzóne. Hamšík zároveň strelil reprezentačný zásah s poradovým číslo 22 a už iba jediná "trefa" mu chýba na maximum v podaní Róberta Vitteka (23). "Sledujem tieto rebríčky, strácam už iba jeden gól a myslím si, že to pomaličky príde. Neponáhľam sa. Tak ako prišiel rekord v počte štartov, príde aj ten gólový," doplnil.

Podľa lídra slovenského mužstva podali "Kozákovci" dobrý výkon, doplatili však na nepremieňanie aj tých najvyloženejších gólových príležitostí. "Počas zápasu sme si utvorili dosť šancí, takže si myslím, že sme si zaslúžili lepší výsledok. Česi však boli efektívnejší a zvíťazili. Atmosféra bola perfektná. Keď sa spievala slovenská hymna, bolo to niečo úžasné. Škoda, že sme fanúšikov nepotešili lepším výsledkom. Myslím si, že prvý polčas bol taký ustráchaný, ten druhý spĺňal všetky kritériá, ´jazdilo sa´ hore-dole, bolo tam veľa šancí, takže sa bolo na čo pozerať. Mám zmiešané emócie. Samozrejme, že som vďačný za rekord v počte štartov za slovenskú reprezentáciu. Môj gól by som však vymenil za remízu," poznamenal Hamšík.

Niekdajší hráč Brescie a Slovana Bratislava nastúpil proti Čechom na trošku stiahnutej pozícii oproti predchádzajúcim stretnutiam, keďže slovenský tréner Ján Kozák nominoval do základnej zostavy aj Ondreja Dudu z nemeckej Herthy Berlín. "Som na to zvyknutý už z Neapola. Je to taká nová pozícia v klube a uvidíme, či aj v reprezentácii. Nie je to pre mňa nič nové, beriem to v pohode a uvidíme, čo bude ďalej. Rešpektujem rozhodnutia trénera. Ja som stredný záložník zvyknutý strieľať góly, ale viem sa prispôsobiť mužstvu a nemám s tým absolútne žiadny problém," podotkol Hamšík.

Slovenská "sedemnástka" sa pristavila aj pri českom protivníkovi. "Česi majú mladý a kvalitný tím, určite im pomohla aj výmena trénera. Boli ´nabudení´, v derby po mentálnej stránke nemali čo pokaziť. Prišli dobre pripravení. Hrali zo zabezpečenej obrany, vôbec nenapádali, naozaj sa radšej stiahli a potom vyrážali do protiútokov. Boli dobre organizovaní, v dnešnom futbale je to normálne. Myslím si, že Česko má dobrý tím, ktorý čaká svetlejšia budúcnosť," zakončil Marek Hamšík.


Tagy: Marek Hamšík Slovensko Česko Liga národov UEFA

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA