VIDEO Tottenham si v Lige majstrov komplikuje situáciu: Remíza na trávniku PSV Eindhoven

Harry Kane reaguje na gól PSVHarry Kane reaguje na gól PSV Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

EINDHOVEN - Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur uhral na trávniku holandského PSV Eindhoven remízu 2:2 v stredajšom stretnutí 3. kola H-skupiny Ligy majstrov 2018/2019. Prvý gól stretnutia strelil v 30. min mexický krídelník PSV Hirving Lozano.

"Kohúti" otočili skóre duelu, ešte do polčasovej prestávky sa presadil Lucas Moura a v 55. min skóroval Harry Kane. V 79. min však rozhodca Slavko Vinčič zo Slovinska vylúčil brankára Spurs Huga Llorisa a holandský tím v početnej prevahe vyrovnal, v 87. min upravil na konečných 2:2 Luuk de Jong.

Oba tímy získali v tohtosezónnej edícii ligy šampiónov prvý bod. Od 21.00 h sa v druhom dueli B-skupiny predstaví domáca FC Barcelona proti Interu Miláno.

Výsledok stredajšieho stretnutia 3. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2018/2019:

B-skupina:

PSV Eindhoven (Hol.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 2:2 (1:1)
Góly: 30. Lozano, 87. L. de Jong - 39. Lucas Moura, 55. H. Kane, ČK: 79. Lloris (Tottenham), rozhodoval: Slavko Vinčič (Slov.)

Zostavy:
PSV: Zoet - Dumfries, Schwaab, Viergever, Angelino - Rosario, G. Pereiro (83. Gakpo), Hendrix - Lozano, L. de Jong, Malen
Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies - M. Dembélé (74. Winks), Dier - Lucas Moura (64. Lamela), Eriksen, Son (81. Vorm) - H. Kane

Viac o téme: Tottenham Hotspur PSV Eindhoven