Slovenskí mladíci deklasovali San Maríno: Sedemnástka do elitnej fázy kvalifikácie

Slovenská sedemnástka Slovenská sedemnástka Zdroj: Facebook - Slovenský futbalový zväz

MANAVGAT - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili jednoznačne 8:0 nad rovesníkmi zo San Marína v sobotňajšom druhom vystúpení na turnaji v Turecku v rámci prvej kvalifikačnej fázy o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie do Írska (3. - 19. mája 2019). Zverenci trénera Mareka Bažíka dominovali na trávniku v Manavgate a konto súpera zaťažili až ôsmimi gólmi. V prvom polčase skórovali Martin Šviderský, Roman Čerepkai, Filip Szetei a Tomáš Suslov, po zmene strán sa strelecky presadili Sebastián Nebyla, dva razy Adam Matoš a demontáž protivníka uzavrel v 82. min kapitán Patrik Leitner.

Hráči tímu SR "17" si na úvod turnaja poradili s vrstovníkmi zo Severného Írska 1:0, keď v stredu zápas prerušili v 13. min pre nepriaznivé počasie (búrka) a dohrávalo sa vo štvrtok. Mladí Slováci sú lídrami poradia 10. skupiny a iba krôčik od postupu do ďalšej fázy tejto eliminácie. V popoludňajšom druhom sobotňajšom dueli nastúpi "sedemnástka" Severného Írska proti domácemu tímu z "krajiny polmesiaca". Práve mladí Turci budú posledným súperom Slovákov na tomto turnaji, ich vzájomný súboj je na programe v utorok 30. októbra o 13.30 h tiež v Manavgate.

Do jarnej druhej fázy kvalifikácie (Elite Round) preniknú prvé dva tímy z každej z trinástich kvalifikačných skupín prvej fázy eliminácie ako aj štyri tímy z tretích miest (s najlepšou bilanciou proti prvému a druhému tímu v skupine). K týmto 30 krajinám sa pridajú Angličania a Nemci ako priamo kvalifikovaní do II. fázy kvalifikácie, žreb mužstvá rozdelí do ôsmich štvorčlenných skupín. Z Elite Round postúpia víťazi a sedem tímov z druhých miest (s najlepšou bilanciou proti prvému a tretiemu v skupine) na záverečný turnaj ME 2019, túto pätnástku krajín doplní na kompletnú šestnástku účastníkov finálového podujatia organizátor z Írska.

Turnaj I. fázy kvalifikácie ME 2019 futbalistov do 17 rokov v Turecku - sobotňajší výsledok:

10. skupina:
MANAVGAT
Slovensko "17" - San Maríno "17" 8:0 (4:0)
Góly: 66. a 72. Matoš, 9. Šviderský, 19. Čerepkai, 25. Szetei, 27. Suslov, 52. Nebyla, 82. P. Leitner
Zostava SR "17": Belko - Tandara, P. Leitner, A. Obert, Javorček (46. Selecký) - G. Hornyák (46. Nebyla) - Šviderský, Mojžíš (60. Prášek) - Szetei (70. Rosenberger), Čerepkai (46. Matoš), Suslov

Viac o téme: Slovensko San Maríno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Slovenský futbalový zväz
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články