Ottawa blízko hanebnej desiatky: Hviezda Buffala sa v odvete vyrovnala Šatanovi

Jeff Skinner Jeff Skinner Zdroj: SITA/AP Photo/Jeffrey T. Barnes

BUFFALO - Buffalo v noci deklasovalo na domácom ľade Ottawu 9:2. V drese hostí odohral slovenský obranca Christián Jaroš vyše 16 minút, do štatistík si pripísal dve strely aj dve trestné minúty. Oba tímy hrali proti sebe aj v noci na sobotu, Ottawa doma zvíťazila 4:2.

Útočník "šablí" Jason Pominville si pred týmto duelom prevzal pamätnú plaketu za 1000 zápasov v NHL a míľnik oslávil pred svojimi fanúšikmi dvoma gólmi a asistenciou.

"V Ottawe sme hrali dobre najmä v tretej tretine a chceli sme v tom pokračovať. Som rád, že sme to dokázali. Osláviť míľnik na ľade súpera nie je celkom ono, najmä ak na vás fanúšikovia bzučia. Preto som rád, že som si to teraz užil doma aj pred rodinou a priateľmi."

Útočník Jeff Skinner strelil v úvodných štrnástich zápasoch sezóny 9 gólov a vyrovnal sa v historickom klubovom rebríčku Miroslavovi Šatanovi. Viac gólov za toto obdobie dali iba Rick Vaive (12), Richardo Martin a Wilf Paiement (po 10).

Viac o téme: Miroslav Šatan Buffalo Sabres Jeff Skinner