Slovenky v Budapešti prišli v závere o náskok: Francúzky napokon zdolali po predĺžení

Slovenská hokejistka Miriam Mikesková (druhá sprava) sa teší so spoluhráčkami po strelení gólu proti TalianskuSlovenská hokejistka Miriam Mikesková (druhá sprava) sa teší so spoluhráčkami po strelení gólu proti Taliansku Zdroj: TASR

BUDAPEŠŤ - Slovenské hokejové reprezentantky vstúpili úspešne do Turnaja šiestich krajín výberov žien v Budapešti. Pod vedením trénera Jána Bezděka v stredu popoludní zvíťazili nad výberom Francúzska 3:2 po predĺžení.

Už v druhej minúte otvorila skóre duelu Janka Hlinková, v 39. min pridala poistku Nicol Čupková. V 57. min skorigovala Lara Escuderová a 46 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnala Lore Baudritová. V predĺžení predviedla rýchly presný zásah opäť Hlinková, ktorá potrebovala na rozhodnutie iba 16 sekúnd. Tentokrát sa presadila v presilovke, keď na trestnej lavici sedela autorka druhého francúzskeho gólu.

Vo štvrtok o 15.30 h nastúpia Slovenky proti výberu Nórska, v prípade triumfu si zabezpečia miestenku v sobotňajšom finále.

Výsledky stredajších duelov na Turnaji šiestich krajín výberov žien v Budapešti (Maď.):

Francúzsko - Slovensko 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 57. Escuderová, 60. Baudritová - 2. Hlinková (Korenková), 39. Čupková (Trebuľová), 61. Hlinková (Čurmová, Honečková)
Vylúčené: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Lettrichová - T. Ištocyová, Čurmová, Kučerková, L. Šuliková, Fáberová, Králiková - Halušková, Čupková, Maskaľová - Hlinková, Korenková, Košecká - Honečková, Trebulová, Záborská - Čorňáková, Suráková, L. Ištocyová

Viac o téme: Slovensko Francúzsko