Skvelí Slováci doma získali bronz, Česi dostali vo finále divoký výprask od Kanady

Slováci v semifinále tesne prehrali s ČeskomSlováci v semifinále tesne prehrali s Českom Zdroj: richtrik.cz/WBHF

BRATISLAVA - Reprezentanti SR obsadili tretie miesto na majstrovstvách sveta hokejbalistov organizácie World Ball Hockey Federation (WBHF) 3 na 3 2018 v bratislavskej Hant aréne (11. - 16. novembra). Domáci reprezentanti patrili na menšom ihrisku medzi favoritov na titul, proti však boli hráči Českej republiky, ktorí nad tímom SR triumfovali v semifinále tesne 9:8.

V súboji o tretie miesto napokon Slováci zvíťazili nad Britmi 12:6. Celkovým víťazom sa stala Kanada, ktorá vo finále deklasovala Česko výsledkom 19:6. V mužskej časti turnaja sa predstavilo aj Rusko, Maďarsko, Tím Európy, Francúzsko, Fínsko.

"Sme trochu sklamaní, lebo sme chceli ísť do finále. Je však vidno, že slovenský hokejbal napreduje. Kanada bola veľmi silná, je to kolíska hokejbalu. Myslím si, že šampionát dopadol výborne. Škoda, že neprišlo viac fanúšikov, ale je to preto, že sa hralo počas pracovného týždňa," povedal pre televíziu TA3 generálny manažér reprezentácie SR Dominik Vároš.

"Každý má veľa modrín, jeden hráč mal rozbité oko, iného chlapca zase zašívali. Každý si odniesol nejakú nepríjemnú spomienku, ktorá však prejde, ale medaila zostane," dodal hlavné tréner SR Peter Merschitz.

Aj v kategórii žien sa majsterkami sveta stali reprezentantky Kanady, ktoré vo finále triumfovali nad hráčkami Veľkej Británie suverénne 14:2. Slovenky obsadili nepopulárnu štvrtú priečku, v dueli o bronz podľahli Češkám 3:6.

Kanada potvrdila dominantnosť zlatou medailu aj v kategórii masters (nad 35 rokov), vo finále triumfovala nad reprezentáciou ČR 13:4. Slovensko triumfovalo nad Tímom Európy 11:9 v zápase o tretie miesto a získalo bronz.

Viac o téme: Slovensko WBHF
  • Zdroj: SITA, športky