FOTO Slovensko oslavuje štyri medaily, neuveriteľný finálový obrat 20-ky proti Kanade

Slovensko je svetovým šampiónom v kategórii do 20 rokovSlovensko je svetovým šampiónom v kategórii do 20 rokov Zdroj: WBHF

NITRA - V Nitre počas víkendu vyvrcholili juniorské MS v hokejbale 2018 organizácie WBHF (World Ball Hockey Federation). Slovensko na nich získalo celkom štyri medaily - dve zlaté a dve strieborné.

V kategórii do 20 rokov predviedli vo finálovom zápase mladí Slováci fantastický obrat proti Kanade, keď dokázali otočiť z nepriaznivého stavu 0:3 na 4:3 po predĺžení a stali sa majstrami sveta. V základnej skupine s nimi prehrali 0:1, ale v boji o zlato došlo k jednému z najpamätnejších zápasov v histórii hokejbalu.

Ešte predtým Slovensko v semifinálovom bratskom derby zdolalo Česko 10:2. To nakoniec nezískalo žiadnu medailu, keď v súboji o bronz podľahlo USA 3:4 po nájazdoch. Na poslednom mieste skončil Tím Európa. Za Slovensko nastupovali aj hokejoví reprezentanti Samuel Buček či Filip Krivošík. Trénermi výberu Slovenska v rámci organizácie WBHF boli Juraj Bubák a Peter Radecký.

Slovensko je svetovým šampiónom Galéria fotiek (8) Zdroj: WBHF

Slovensko je svetovým šampiónom Galéria fotiek (8) Tím Slovenska do 20 rokov - majstri sveta Zdroj: WBHF

V kategórii do 18 rokov Slovensko podľahlo vo finále Kanade 3:5. Bronz získali hráči USA, na štvrtom mieste skončil Tím Švédsko/Európa. Práve pre hráčov Tre Kronor išlo o absolútnu svetovú premiéru na MS v hokejbale a do budúcnosti sa počíta s čisto švédskym výberom vo všetkých kategóriách.

V kategórii do 16 rokov získalo Slovensko taktiež striebro, keď vo finále prehralo s javorovými listami hladko 1:8. Na treťom mieste opäť skončili Američania, na štvrtom Tím Európy a na poslednom Maďarsko. Zlatú medailu pre Slovensko vybojovali aj hráči do 14 rokov, ktorí vo finále zničili USA 8:1. V kategórii žien do 20 rokov triumfovali Kanaďanky nad Češkami v pomere 2:0. Všetky výsledky si môžete pozrieť na stránke wbhf.info.

Tím Slovenska do 18 Galéria fotiek (8) Tím Slovenska do 18 rokov - vicemajstri sveta Zdroj: WBHF

Viac o téme: Slovensko WBHF MS 2018 v hokejbale
  • Zdroj: športky